Košarka, Favbet Premijer liga

U utakmici bez boje, okusa i mirisa Zadar protiv Vrijednosnica upisao nove bodove

Šime Zelić/PIXSELL

U zamjeni domaćinstava košarkaši Zadra su u 4. kolu domaće Premijer lige pred oko 300 gledatelja ugostili momčad povratnika u društvo najboljih, osiječke Vrijednosnice i jednoj bezličnoj utakmici u kojoj će se pamtiti samo odlična rola mladog Torbarine upisali pobjedu rezultatom 75-63.

Nisu gosti iz Osijeka bili previše impresionirani aktualnim prvacima koji su i večeras bili bez Mazalina i Kalajžića pa iako su prvih 10 minuta bili u deficitu i gubili 14-10, na početku druge u nekoliko navrata i s -7 (17-10 i 22-15) serijom 3-12 poveli s 25-27 u 16. minuti. Budimir, Rebić i Vladović su u tim trenucima bili nerješiva zagonetka za Zadrane.

FavBet Premijer Liga, 4. kolo: KK Zadar - KK Vrijednosnice Osijek FavBet Premijer Liga, 4. kolo: KK Zadar - KK Vrijednosnice Osijek 75-63

Ulaskom iskusnog Mihailovića koji odmah vezuje 6 poena (2+1 i trica) Zadar se vraća u vodstvo 31-27 koje do poluvremena povećava na dotad najviših +8, 40-32.

Gegić s 10, Mihailović s 8 i Proleta sa 7 poena predvodili su Zadrane a Rebić s 10 poena i 6 skokova goste iz Osijeka.

U sedam minuta druge dionice momčadi su zabile ukupno mizernih 10 poena (6-4 za Zadar) na veliku muku svojih trenera ali i nezadovoljne publike. U sljedeće dvije minute Zadar košem i tricom  mladog Torbarine te tricom Prolete radi 8-0 i  odlazi na +18. Do isteka 30. minute Torbarina zabija novu tricu, Klarica polaže za +21, 59-38 što znači dasu gosti ostali na samo 6 poena u četvrtini.

Serijom 9-0 na početku četvrte dionice gosti se približavaju na -14, 61-47 ali seriju prekida novom, svojom trećom tricom mladi Torbarina koji na taj način zaključava partiju. Završilo je pobjedom Zadra rezultatom 75-63 u utakmici za brzi zaborav.

Statistika

Zadar su do četvrte pobjede predvodili Gegić sa 16 poena, 4 skoka, 3 asista i 2 ukradene lopte, Proleta je dodao 12 uz 3 skoka, Torbarina 11 uz 4 skoka, Mihailović 10 (2 skoka i 3 asista), dok su kod gostiju bolji od ostalih bili Rebić s 15 poena, 10 skokova i 3 asiste (5 izgubljenih), Kujundžić s 14 i Tchoukuiegno s 10 poena.

Košarkaše Zadra u nedjelju, 20. listopada (19 sati) u Krešinom domu čeka susret s euroligašem Partizanom u 5. kolu ABA lige, a nakon toga u četvrtak, 24. listopada (19 sati) u 5. kolu Premijer lige, dočekuju zagrebačku Cibonu.