Košarka, Favbet Premijer liga

Zadrani regionalne frustracije zaliječili uvjerljivom pobjedom protiv Dubrave

Šime Zelić/ PIXSELL

U 3. kolu Favbet Premijer lige košarkaši Zadra ugostili su večeras u Krešinom domu pred oko 500 najvjernijih navijača momčad zagrebačke Dubrave i upisali uvjerljivu pobjedu rezultatom 101-72 te tako ostali na stopostotnom učinku u domaćem prvenstvu.

Nakon teškog poraza od Budućnosti u regionalnoj ligi, Zadranima je trebao protivnik po mjeri kako bi se resetirali, povratili samopouzdanje i dokazali svojim navijačima kako ima ulja u svići. Jusup zbog ozljedelakta nije mogao računati na Mazalina.

Favbet Premijer liga, 3. kolo: KK Zadar - KK Dubrava Favbet Premijer liga, 3. kolo: KK Zadar - KK Dubrava 101-72

Dubrava je tako došla kao naručena Jusupu i ekipi. Nakon 4 minute imali su gosti još uvijek priključak, bilo je 12-10 za Zadar, ali raspoloženi Gilbert s dvije trice, Mihailović i Wahl koji je u 10 minuta zabio 6 poena i skupio 8 skokova odvode domaće vrlo brzo na 21-12, a četvrtinu prvim poenima zaključuje Gegić za 25-14.

Odlični Wahl i probuđeni Gegić s 5 vezanih poena (dvica i trica) odvode Zadar početkom druge na + 18, 32-14 i tu je pitanje pobjednika bilo riješeno već u 14. minuti.

Do poluvremena Wahl je zabilježio double-double učinak s 13 poena i 10 skokova i 3 asista u 16 i pol minuta na parketu, Gegić je dodao 11 a Mihailović 10 dok je Gilbert zabio 8, a na veliki odmor otišlo se s +21, 51-30 za Zadar.

Čak 26 skokova Zadrana uz 11 asistencija, šut za tri sjajnih 6/10 te čvrsta i koncentrirana obrana obilježili su prvih 20 minuta. Dakle sve ono što je neostajalo u dva regionalna poraza od Derbyja i Budućnosti, Jusup je večeras dobio.

Treću dionicu u potpunosti je privatizirao sjajni šuter Mihailović koji je zabio čak 15 od 26 zadarskih poena (25 ukupno), ruku su mu dali Wahl i Proleta i u posljednju dionicu se ušlo rezultatom 77-52 za domaću momčad.

Wahl (4) i Gilbert (5 poena) u nepune 2 minute rade seriju 9-0, Zadar odlazi na +34, 86-52. Do kraja utakmice intenzitet je logično pao na obje strane, par lijepih poteza mladih Torbarine i Dundova zadarska je publika nagradila pljeskom a završilo je rezultatom 101-72, uvjerljivom pobjedom Zadra.

Statistika

Zadrane su do treće pobjede u domaćem prvenstvu predvodili odlični Mihailović s 25 poena (trice 4/6), igrač utakmice bio je Wahl koji je utakmicu završio s 19 poena, 14 skokova i 3 asistencije (indeks valorizacije 26), Gegić je dodao 17 uz 3 skoka i 6 asista, Gilbert 14 uz 5 skokova (pred kraj susreta ozlijedio je skočni zglob), Proleta 11 (trice 3/3) uz 4 skoka.

Kod gostiju bolji od ostalih bili su Babić s 18, Batinić s 14, Šarić s 11 i Rajaofera s 10 poena.