Košarka

Zadar treći na Turniru 4 prvaka u austrijskom Oberwartu

Košarkaši Zadra su na Turniru 4 prvaka u austrijskom Oberwartu osvojili treće mjesto, pobijedivši u utakmici za treće mjesto domaćina Oberwart Gunnerse rezultatom 74-63.

Iako su Zadrani imali prednost tokom većeg dijela utakmice i dobio sve četiri četvrtine, Oberwart se nije predavao sve do završnih minuta, ali u konačnici nije uspio ozbiljnije zaprijetiti.

Najbolji strijelci Zadra bili su Krševan Klarica sa 19 i Marko Ramljak sa 17 poena, dok su Amar Gegić i Karlo Žganec dodali po 10 poena.

Zadar je na turniru u Oberwartu odigrao dvije utakmice, u polufinalu je izgubio od kasnijeg pobjednika turnira, mađarskog prvaka Falco Szombathelyja, ali pobijedivši u utakmici za treće mjesto.

Oberwart Gunners - KK Zadar 64-73 (19-23, 6-10, 19-20, 19-21)

Oberwart: Fields 8, Reid 12, Ahmed, Kaferle 4, R. Koppel 19, Patekar 8, Allen 16, Wappel, Knessl 2, Thomas 1, D. Koppel 2, Tomisser. Trener: Mathew Otten.

KK Zadar: Gilbert 5, Torbarina, Kalajžić 6, Ramljak 17, Klarica 19, Gegić 10, Mazalin 7, Žganec 10, Kos, Dundović. Trener: Danijel Jusup.