Futsal, Zara Dental Centar Kup Arbanasi 2024

Podbrig, Varoš Zara Dental Centar i Abeceda osvajači ZDC kupa!

Nakon devet dana izvrsnog Zara Dental Centar Kupa Arbanasi 2024 došlo se do kraja, dobili smo pobjednike turnira u kategorijama kadeta, seniora i veterana.

U kadetskom uzrastu slavila je ekipa Podbrig, kod seniora MNK Varoš Zara Dental Centar a veterani Abecede su obranili prošlogodišnju titulu.

U kadetskom finalu Podbrig je dominirao prvo poluvrijeme, Luka Lomtatidze dvaput je tresao mrežu Vruljice. Drugo polivrijeme, Glavić uzvraća istom mjerom, te u sam smiraj utakmice poravnava rezultat na 2:2.

Pitanje pobjednika odlučivalo se u ruletu šesteraca u kojem je Podbrig bio bolji, te na veliku radost mnogobrojne domaće publike osvaja ovogodišnji turnir.

Veterani Puntamike i Abecede su odigrali tvrdu utakmicu visokog ritma, u kojoj se minimalno riskiralo. Publika je negodovala, ali mreže su mirovale prvo i drugo poluvrijeme. Kao i kod kadeta šesterci su odlučivali o pobjedniku. Abeceda se u tom ruletu sreće i znanja već ispraksirala, a imaju u svojim redovima nepogrešivog Ivana Mataka koji postiže pobjedonosni pogodak za obranu titule u veteranskom uzrastu.

Uz prepune tribine, pravi spektakl ponudili su nam ekipe Raštane i Varoš. Seniorsko finale je bilo puno uzbuđenja, lijepih poteza i golova. Raštane prve dolaze u vodstvo preko Vukovića. Slavlje se još nije ni stišalo, kad se Deni Kolega u stilu Janice Kostelić proskijao kroz četiri igrača Raštana i loptu snažno zakucao u mrežu. Nakon toga na Varoš dolazi u vodstvo, strijelac je a tko drugi nego Čurjurić. Nije dugo trajalo ni slavlje Varoši, kad Vice Birkić izvrsnom miinijaturom vara Radaja, te se na poluvrijeme odlazi neriješenim rezultatom.

Drugo poluvrijeme Raštančani pate od umora i pada koncentracije, redaju se promašaji a obrana je porozna.

Bugarija i Kolega ne praštaju nikom pa ni prijateljima iz protivničke momčadi Raštana, te postavljaju konačan rezultat od 5:2, Varoš je novi prvak.
Zastor na još jedan ZDC kup je spušten, slavlje je trajalo dugo u noć.

Rezultati:

Kadeti:
za 3.mj
Bibinje - Taxi Rogić  4:3
Strijelci: 1:0 Lonić, 2:0 Lisica, 2:1 Morić, 2:2 Vrsaljko, 3:2 Lonić, 3:3 Šare, 4:3 Sikirić

Ploča - OPG Žuža  5:11
0:1 Z.Žuža, 0:2 Jelinić (ag), 0:3 J.Baždarić, 0:4 T. Baždarić, 0:5 Rončević, 1:5 Tomljanović, 1:6 Rončević, 2:6 Čačić, 2:7 Rončević, 2:8 Rončević, 2:9 Rončević, 3:9 Jelinić, 4:9 Baraba, 4:10 Rončević,5:10 Zubčić, 5:11 Rončević,

finale
Varoš - Raštane Kanela 5:2
Strijelci: 0:1 Vuković, 1:1 Kolega, 2:1 Čurjurić, 2:2 V.Birkić, 3:2 Bugarija, 4:2 Kolega, 5:2 Kolega