plivanje

Osvojene 23 medalje na Regionalnom PH u Splitu; mlađe kadetkinje ukupno treće u Dalmaciji

U subotu na bazenima Poljud u Splitu održan je 3. i 4. dio Regionalnog prvenstva Hrvatske za kategoriju od mlađih kadeta do seniora za Regiju 1, a priređivači su bili Splitski klubovi.

Natjecanje je održano u 2 dijela (jutarnji i popodnevni program), a natjecalo se 320 plivača i 12 klubova iz Dalmacije. Za PK Zadar je nastupilo 25 plivača i plivačica.

Većini plivača, ovo je bilo glavno natjecanje i posljednja prilika za isplivavanje normi za državna prvenstva prije odlaska na prvenstva Hrvatske krajem srpnja. Po propozicijama natjecanja, sve kategorije natjecale su se za pojedinačne plasmane, a za mlađe kadete i mlađe kadetkinje ovo je ujedno bilo i Ekipno prvenstvo Dalmacije.

Nakon završenog i posljednjeg dijela natjecanja Regionalnog Ph, prema zbroju malih bodova u ekipnom poretku klubova u konkurenciji mlađih kadeta, naše plivačice su zauzele treće mjesto s osvojenih 668 bodova, te u Klub donijele brončani pehar. Plivači “Zadra”, osvojili su ukupno 23 odličja, od čega 16 individualna i 7 štafetna odličja. Plivali su 7 zlatna, 7 srebrena i 9 brončanih odličja.

Za PK Zadar su nastupili: juniori: Rita Herceg; ml. juniori: Filip Gajić, Ivano Kuman, Mia Šarić, Andrija Radas, Matija Ukalović, Niko Baričević; kadeti: Adrian Marinović, Filip Župan, Mareta Mikulić, Mia Zekanović, Zara Brtan, Zrna Šijaković, Tia Butić, Anna Veselić, Tonka Plavčić, Tin Mršić, Toni Mršić, Paulo Sinovčić; ml. kadeti: Niko Olujić, Šime Markulin, Adriana Knežević, Ana Knežević, Laura Župan, Aria Bončić. Ekipu su pratili treneri: Željko Olujić, Ivan Karavida i Maja Štrbac.

6d561d31652fa8441d6776225b6583bb.jpg?v=2Najuspješniji po kategorijama bili su: Rita Herceg (juniori), Mia Šarić i Andrija Radar (ml. juniori), Filip Župan i Zrna Šijaković (kadeti) te Laura Župan i Šime Markulin (ml. kadeti).

Rita Herceg, plivala je seniorsko i juniorsko zlato u disciplini 200m prsno (2:44.46). Mlađa juniorka Mia Šarić osvojila je broncu na 50m leđno (33.17) u svojoj kategoriji. Andrija Radas doplivao je do seniorske i juniorske bronce te ml. juniorskog srebra u disciplini 800m slobodno (10:10.86). U kadetskoj kategoriji, Filip Župan osvojio je zlatne medalje u disciplinama 200m mješovito (2:30.02) i 400m slobodno (4:42.54). Izvrstan nastup imao je i u disciplini 50m slobodno (26.62) gdje je osvojio srebrnu medalju. Kadetkinja Zrna Šijaković, plivala je zlato na 200m mješovito (2:44.91) te broncu u disciplinama 400m slobodno (5:04.73) i 100m leptir (1:15.76). U mlađe kadetskoj kategoriji, istaknula se Laura Župan koja je osvojila dvije srebrene medalje u disciplinama 100m leđno (1:19.48) i 100m leptir (1:21.73). Mlađi kadet Šime Markulin osvojio je zlatnu medalju u disciplini 100m leptir (1:19.28) te srebrnu na 50m slobodno (30.82).

U štafetnim utrkama, ml. juniori u sastavu: Niko Baričević, Filip Gajić, Ivano Kuman i Matija Ukalović, osvojili su zlatnu medalju u štafeti 4x100m mješovito (4:29.24) te srebrnu medalju u štafeti 4x100m slobodno (4:00.86).

Muška kadetska štafeta u sastavu: Filip Župan, Toni Mršić, Tin Mršić i Paulo Sinovčić, osvojila je dvije brončane medalje u štafetama 4x50m mješovito (2:09.94) i 4x100m mješovito (4:56.16). Ženska kadetska štafeta u sastavu: Mareta Mikulić, Zrna Šijaković, Tonka Plavčić i Mia Zekanović, osvojila je također dvije brončane medalje u štafetnim disciplinama 4x50m mješovito (2:23.34) i 4x100m mješovito (5:17.04).

Ženska mlađe kadetska štafeta u sastavu: Ana Knežević, Adriana Knežević, Laura Župan i Aria Bončić, osvojila je srebrnu medalju u disciplini 4x50m mješovito (2:27.01).

Od ostalih rezultata, za istaknuti su plivači koji su u svojim, i starijim kategorijama ulazili u najboljih 8 u Dalmaciji: Aria Bončić, Filip Gajić, Matija Ukalović, Toni Mršić, Ana Knežević, Tonka Plavčić, Adriana Knežević, Ivano Kuman.

Svi plivači koji su isplivali kvalifikacijske norme za državna prvenstva nastavljaju sa daljnjim pripremama. Mlađim natjecateljima slijedi odmor, a za sve ostale plivače Kluba nema mirovanja, krajem srpnja PK Zadar je domaćin ljetnog županijskog prvenstva na bazenu Kolovare.

Kao i svako ljeto, PK Zadar ne miruje! Iz Kluba i dalje pozivaju sve zainteresirane da se prijave u ljetnu školu plivanja na bazenu Kolovare koja traje do kraja kolovoza.