Plivanje

Filip Župan osvojio 3 srebra i broncu, Zrna Šijković brončana na mitingu "Májové Brno 2024." u Češkoj

Filip Župan osvojio 3 srebra i broncu, Zrna Šijković brončana na mitingu

Plivači i plivačice Zadarske Županije, nastupili su na međunarodnom plivačkom natjecanju "Májové Brno 2024." koje se kroz dva dijela natjecanja održalo 4. i 5. svibnja u Češkoj.

U konkurenciji od 380 natjecatelja iz 6 zemalja (Ukrajina, Mađarska, Austrija, Slovačka, Hrvatska i Češka), nastupilo je i šest plivača i plivačica iz Pk Jadera i Pk Zadar koji su predstavljali Zadarsku županiju.

Za Pk Zadar plivali su kadeti Filip Župan, Zrna Šijaković i Mia Zekanović u pratnji trenera Željka Olujića te ukupno osvojili 5 odličja, od čega 3 srebra i 2 bronce.

Najuspješniji je bio kadet Filip Župan, koji je osvojio 3 srebrne medalje u disciplinama 50m slobodno ( 26.56), 100m slobodno ( 58.82), 200m slobodno (2:11.12) te brončanu medalju u disciplini 50m leđno (32.70). Nastupio je i u disciplinama 200m mješovito (2:34.53) te 50m leptir (29.02) u kojima se plasirao na četvrta mjesta.

Kadetkinja Zrna Šijaković je bila brončana u disciplini 100m leptir (1:13.15). Nastupila je također i u disciplini 200m slobodno te zauzela 4. mjesto, dok je na 50m leptir zauzela 5. mjesto.

Mia Zekanović plasirala se na 6. mjesto u kategoriji u disciplinama 50m slobodno (29.71) i 100m slobodno (1:05.43).

Čestitke našim plivačima na ostvarenim rezultatima. Novo plivačko iskustvo za njih i sjajan nastup izvan granica Lijepe naše. Bravo ekipa! Hvala Zadarskoj županiji što je omogućila plivačima naše županije odlazak i sudjelovanje na ovom međunarodnom natjecanju.