Košarka, FavBet Premijer liga

Zadrani bez Božića i Lakića rutinski do uvjerljive pobjede protiv Dubrovnika

Šime Zelić/PIXSELL

U 28. kolu FavBet Premijer lige košarkaši Zadra su večeras u Krešinom domu svladali momčad Dubrovnika rezultatom 88-70 (18-16, 26-12, 26-20, 18-22) i ostali osamljeni na vrhu prvenstvene ljestvice.

Prije početka utakmice održana je minuta šutnje za preminulog prof. Zorana Veselinovića Vespu, predanog pedagoga i košarkaškog djelatnika koji nas je prerano napustio jučer u 67. godini.

FavBet Premijer Liga, 28. kolo: KK Zadar - KK Dubrovnik FavBet Premijer Liga, 28. kolo: KK Zadar - KK Dubrovnik 88-70

Sjajno su se momci trenera Ivana Perinčića držali protiv kombinirane petorke Zadrana (Božić i Lakić su večeras ostali na klupi cijelu utakmicu) u prvoj dionici. Predvođeni odlično raspoloženim Cvitkovićem (11 poena u prvoj dionici) veći dio četvrtine proveli su u vodstvu, ali kako mu se do isteka desete minute nije priključio nitko od suigrača osim Kajažića (5 poena) u drugu četvrtinu se ušlo vodstvom Zadra rezultatom 18-16.

Dubrovnik je držao priključak do 25-23 za domaćine kada su Zadrani vezali tri trice (dvije Klarice i jedna Jambrovića) i serijom 9-0 otišli prvi put na dvoznamenkastu razliku, bilo je 34-23. Nakon minute odmora gostujućeg trenera serija se produžila i do 14-0 i Zadar je imao +16, 39-23. Zadrani su tu razliku održali do odlaska na veliki odmor, a završilo je s 44-28. Domaći igrači su sjajnom obranom u potpunosti zakočili Cvitkovića i Kalajžića u drugoj dionici koju su završili bez postignutih poena.

Zadrane je u prvih 20 minuta predvodio Drežnjak s 12 poena, Ramljak je zabio 8, a Mazalin, Klarica i Jambrović po 5 poena. Kod Dubrovnika Cvitković je ostao na 11 a Kalajžić na 5 poena iz prve četvrtine.

Zadar je drugo poluvrijeme otvorio sjajnim šutom za tri poena, u prve tri minute zabili su ih čak četiri (Drežnjak 2, Vujačić i Mekić) i otišli na +22, 55-33 nakon čega im je bitno pao intenzitet u obrani što su gosti iskoristili i pred kraj treće dionice prišulali se na 61-46. A tadA se dogodila eksplozija Krševana Klarice koji vezuje čak 11 poena za 70-48, rezultat kojim se ušlo u posljednju dionicu.

Niti Klarica niti Zadar nisu stali početkom posljednje dionice, dapače vrlo brzo su pobjegli na +26, 76-50 a malo nakon toga i nakon trice Jambrovića i na 79-53. Domaći se nakon toga previše opuštaju, griješe u serijama i nerezonski šutiraju (do tada su za tri šutirali zavidnih (14/27) što gosti koriste za seriju 12-0 i dolaze na 79-55. Ipak Klarica, Davis, Jambrović ne dopuštaju da se gosti ponadaju u nešto više i susret završava rezultatom 88-70 za Zadar.

Kompletna statistika

Zadrane je do nove pobjede u nacionalnom prvenstvu predvodio večeras sjajni Klarica s 23 poena (trica 5/7) i 8 skokova, Drežnjak je dodao 18 uz 5 skokova, Jambrović 15 uz 4 skoka i 6 asistencija. Ramljak nije ni ulazio u drugom poluvremenu pa je ostao na 8, Mekić je zabio 7 poena, uz 12 skokova i 4 asista, Vujačić i Mazalin (po 6 skokova i asistencija) dodali su po 6 koševa.

Kod Dubrovčana Cvitković je zabio 13, Gizdavčić i Vodopija po 11 poena, a lijepo je minutažu iskoristio mladi Zadranin u redovima Dubrovnika, Lovre Klarić s 8 poena.

U 29. kolu košarkaši Zadra gostuju u Zagrebu kod momčadi Dinama, a susret je na rasporedu u petak, 5. travnja s početkom u 20 sati.