karate, 34. Kup mladosti

Natjecatelji Karate kluba Optimist iz Zadra osvojili jednu srebrnu i dvije brončane medalje

Karate klub Optimist

Na 34. Kupu mladosti u Ivanić gradu, ovog vikenda 10. veljače 2024. natjecatelji Karate kluba Optimist iz Zadra, osvojili su zapažene rezultate.

Kup mladosti već 34. godine okuplja karatiste iz cijele Hrvatske, a ove godine je nastupilo oko 500 natjecatelja.

David Herenda, donio je u Zadar srebrnu medalju u kategoriji Mini učenika te brončanu medalju u kategoriji Mlađi učenici.
Jakov Herenda osvojio je dvije brončane medalje, jednu u kategoriji Stariji učenici i drugu u kategoriji Mini kadeti.

Natjecatelje je vodio trener Frane Herenda, a ovo je zadarskom Karate klubu Optimist, koji postoji tek godinu dana i okuplja dvadesetak članova, prvo samostalno natjecanje.