Košarka, NBA play-off
Warriorsi osigurali konferencijsko finale, Ceticsi i Bucksi igrat će majstoricu
Golden State Warriors su se u petak navečer plasirali u finale Zapadne konferencije nakon što su u šestoj utakmici kod kuće sa 110-96 pobijedili Memphios Grizzliese, a Boston Celtics su izborili sedmu utakmicu svladavši Milwaukee Buckse sa 108-95.
Warriorse je do šestog konferencijskog finala vodio Klay Thompson sa 30 koševa, Stephen Curry je dodao 29, a Kevon Looney 22 skoka.
Golden State koji je osvojio tri naslova NBA prvaka između 2015.i 2018., ali su propustili doigravanje zadnje dvije sezone, u konferencijskom finalu će igrati protiv pobjednika serije između Phoenix Sunsa i Dallas Mavericksa. Sunsi dočekuju Maverickse u odlučujućoj utakmici u nedjelju.
Nakon što ni jedna momčad nije vodila s više od devet razlike u prve tri četvrtine Andrew Wiggins je zabio tricu šest i pol minuta prije kraja za Warriorse koji nakon toga prednost nisu ispuštali do kraja utakmice. Wiggins je nakon toga dodao zakucavanje, Curry tricu i Draymond Green još jedno zakucavanje i Golden State je imao sedam koševa razlike pet minuta prije kraja.
Kod Memphisa najbolji je bio Dillon Brooks s 30 ubačaja, a Desmond Bane je ubacio 25 koševa od čega su četiri trice.
Boston Celtics su sinoć u gostima sa 108-95 nadigrali Milwaukee Buckse i izjednačili na 3-3 u seriji, a odlučujuća sedam utakmica se igra u nedjelju u Bostonu .
Jayson Tatum je zabio deset od ukupno 46 koševa u ključnoj zadnjoj četvrtini, a Jaylen Brown i Marcus Smart su dodali 22, odnosno 21 koš.
Bucksima nisu pomogla ni 44 koša Giannisa Antetokounmpoana koji je upisao i 20 skokova i šest asistencija.
Jrue Holiday je upisao 17 koševa, a Pat Connaughton 14 za Buckse koji su sinoć zabili samo sedam trica iz 29 pokušaja.
Izdvojeno
-
Sjeli smo tako Andrej i ja prošli tjedan na jednu ugodnu čašicu razgovora s našim dragim radio voditeljem Antonijom, bilo je tu podosta ozbiljnih tema i planova, no svako malo bi krenula priča o novom ''Top Gunu''.
-
U "majstorici" polufinala doigravanja za prvaka Hrvatske, košarkaši Zadra su večeras na potpuno ispunjenim Gripama, nevjerojatnim povratkom s -11 (70-59) u posljednjih 6 i pol minuta napravili seriju 7-25 i na koncu više nego zasluženo slavili rezultatom 77-84 te se plasirali u finalnu seriju gdje će protiv Cibone braniti prošlosezonski naslov.
-
Iz nedavne ukrajinske pobjede na Euroviziji izrastao je projekt koji bi trebao pomoći ukrajinskim oružanim snagama.
-
U prostorijama Hrvatskog nogometnog saveza (HNS) u petak je održan sastanak predstavnika HNS-a, GNK Dinama, HNK Hajduka i Ravnateljstva policije na temu sigurnosti i organizacije nogometnih utakmica, priopćio je HNS.
Reci što misliš!