#košarka

Novi poraz Splita u ABA ligi, Mega bolja od Subotićevih momaka

U dvoboju 11. kola regionalne ABA lige novi su poraz upisali košarkaši Splita. Mega je u Beogradu bila bolja 78-65.

Na samom početku domaći sastav je napravio prednost te je prvih deset minuta završeno uz vodstvo Mege 20-12. Tijekom druge četvrtine Splićani su dostigli suparnika, izjednačili, ali ipak opet upali u 'crnu rupu' pa je domaćin na poluvrijeme otišao uz sedam poena plusa (35-28).

U nastavku susreta Mega je održavala prednost, a hrvatski predstavnik se nije uspio u ni jednom trenutku primaknuti suparniku i zaprijetiti preokretom.

Prvo ime u pobjedničkom sastavu bio je Nikola Jović s 25 poena. Kod Splita su bolji od ostalih bili Tonko Vuko sa 17 poena i šest skokova, Darko Bajo s 10 poena i četiri skoka te Toni Perković s 10 poena, tri asistencije i tri ukradene lopte.

Mega je trenutačno na omjeru 5-6, dok je Split na dnu ljestvice. Ima omjer 2-9, a iza je jedino Zadar (2-8). Tijekom dana još će utakmice ovog kola odigrati Cibona - Budućnost (19 sati) i Zadar - Mornar (21 sat).