#sport
Troškovi organizacije Olimpijskih igara milijardu eura manji od očekivanih
Troškovi za organizaciju ovogodišnjih olimpijskih i paraolimpijskih igara u Tokiju bili su niži od očekivanja, objavila je japanska novinska agencija Kyodo.
Ona je iz službenih izvora doznala da su troškovi bili manji za 150 milijardi jena (1,2 milijarda eura). Iako nije bilo gledatelja, pa time niti prihoda od ulaznica, smanjenju troškova pomoglo je to što je bilo potrebno manje osoblja, a i poduzete su neke druge mjere štednje.
Ukupni trošak organizacije igara, kojeg snose savezna vlada i grad Tokio, trebao bi iznositi 11,7 milijardi eura, a to je dvostruko više od plana japanskih organizatora i Međunarodnog olimpijskog odbora prilikom dodjele OI Tokiju 2013. godine.
Vezane vijesti
-
Predsjednik Vlade Republike Hrvatske Andrej Plenković u srijedu je u Nacionalnoj i sveučilišnoj knjižnici ugostio hrvatske olimpijce i paraolimpijce koji su nastupili na ovogodišnjim Olimpijskim i paraolimpijskim igrama u Tokiju te im čestitao na ostvarenim uspjesima.
-
Rusija se želi natjecati za domaćinstvo Olimpijskih igara 2036. i priprema se pronaći najpogodniji grad za tu utrku.
-
Troškovi Olimpijskih igara u Brisbaneu 2032. godine vjerojatno će premašiti procjenu od 5 milijardi australskih dolara (3,72 milijarde dolara USD), rekao je u utorak ministar sporta Richard Colbeck.
-
Svjetski rekorder na 100 i 200 metara, 35-godišnji Jamajčanin Usain Bolt priznao je u razgovoru za BBC da je "razmišljao o povratku na stazu za Olimpijske igre u Tokiju", ali i dodao da je sada prekasno za povratak atletici.
Izdvojeno
-
Povodom obilježavanja Međunarodnog dana planina, a u sklopu manifestacije „Niti života“ sinoć je u Kneževoj palači svečano otvorena izložba "Velebit" renomiranog hrvatskog akademskog slikara Josipa Zankija.
-
Motoristi će razveseliti djecu svojim dolaskom, prigodnim poklonima i zajedničkim druženjem.
-
Shizofrenija je mentalna bolest od koje obolijeva jedan posto populacije, muškarci najčešće u adolescentskoj dobi, a žene između 23. i 30. godine te je važno na vrijeme prepoznati simptome i započeti terapiju, istaknuto je u srijedu na konferenciji "Shizofrenija 360" u Zagrebu.
-
Cigarete, elektroničke cigarete i drugi duhanski proizvodi štete zdravlju ljudi diljem svijeta, a premda Europska unija želi do 2040. stvoriti prvu generaciju bez duhana, unutar bloka postoje razlike kada je riječ o regulaciji duhanskih proizvoda, piše European Newsroom (ENR).
Reci što misliš!