Nogomet, Prva HNL
Istra 1961 nakon devet sušnih kola slavila protiv Slavena
Nogometaši Istre 1961 pobijedili su Slaven Belupo s 1-0 (0-0) u prvoj utakmici 35. kola Prve HNL odigranoj u subotu na pulskom stadionu Aldo Drosina.
Prvi trijumf Puljanima nakon devet prvenstvenih utakmica bez pobjede u posljednja dva mjeseca donio je mladi hrvatski reprezentativac Matej Vuk pogotkom nakon 25 sekundi igre u drugom poluvremenu, kad je s 13 metara preciznim udarcem svladao gostujućeg vratara Filipovića.
Slaven Belupo nije uspio izbjeći peti uzastopni prvenstveni poraz, čime je dodatno zakomplicirana situacija u borbi za opstanak.
Privremeno je na začelju Varaždin s 28 bodova, jedan više ima Istra 1961, a Lokomotiva je na osmom mjestu s 30 bodova. Sedmoplasirani Slaven Belupo ima 31 bod.
U Lokomotiva i Varaždin imaju utakmicu manje. Lokosi su u subotu domaćini Osijeku, a Varaždin će u nedjelju ugostiti Rijeku.
U posljednjem kolu Slaven Belupo je domaćin Varaždinu, što bi mogla biti utakmica koja će odrediti klub koji će napustiti prvoligaško društvo.
Utakmicu na stadionu Aldo Drosina sudio je Mario Zebec iz Cestice.
Strijelac: 1-0 Matej Vuk (46)
Izdvojeno
-
Luka Bašić, senior u teškoj kategoriji (-90 kg), pobjedio je prekidom u 1. rundi, boksača Jaka Kojakovića iz BK Dubrovnik.
-
Hrvatska turistička zajednica i Generalni konzulat RH u Los Angelesu povodom nadolazeće svečane dodjele prestižne filmske nagrade Oscar, organizirali su u Los Angelesu promotivno događanje na kojem su se okupili akteri iz turističke i filmske industrije, producenti, agenti, mediji i zaljubljenici u Hrvatsku.
-
Hrvatski premijer Andrej Plenković ocijenio je danas u Splitu da u raspletu ukrajinske krize agresor ne smije biti nagrađen, Ukrajina prisiljena na kapitulaciju, a politika Zapada ponižena
-
Povodom Dana žena Gradska knjižnica Biograd na Moru poziva na književnu večer i druženje s Nives Madunić Barišić te promociju romana "Žene koje vrište u sebi"
Reci što misliš!