čestitamo!

Predstavnice AŠK Benkovac oborile državni rekord u štafeti

U Varaždinu se protekli vikend održalo mlađe kadetsko i kadetsko Prvenstvo Hrvatske na kojem je uspješno nastupilo šest atletičarki AŠK Benkovac. Osvojile su dva zlata, srebro i broncu.

Dvije zlatne medalje osvojile su štafete mlađih kadetkinja u sastavu Valentina Šimunac, Marta Marinović, Nika Gašpar i Sara Stijepić.

Prvi dan su pobijedile u štafeti 4x60 metara, a drugi dan prvenstva bile su prve u štafeti 4x200 metara s postavljenim novim državnim rekordom 1.49.76 sekundi.

Sara Stijepić osvojila je srebro u utrci na 60 metara i brončanu medalju u utrci na 200 metara, čime je postala najuspješnija benkovačka atletičarka s četiri odličja na prvenstvu.

Kadetkinja Barbara Pešut bila je na najnezahvalnijem četvrtom mjestu u utrkama i na 60 metara i na 100 metara.

Benkovačke atletičarke očekuje ovaj vikend Prvenstvo Hrvatske za mlađe juniorke u Čakovcu.