ašk benkovac

Sara Stijepić s osobnim rekordom prvakinja Hrvatske na 60 metara

U Zagrebu na Prvenstvu Hrvatske za mlađe kadetkinje atletičarke AŠK Benkovac ostvarile su odlične rezultate.

Sara Stijepić postala je prvakinja Hrvatske u utrci na 60 metara s osobnim rekordom 8.05 sekundi. Bila je četvrta u skoku u dalj (5.09 metara).

Nika Gašpar osvojila je brončanu medalju u utrci na 60 metara, također s osobnim rekordom 8.42 sekunde. U utrci na 200 metara bila je deveta (29.22 sekundi).

Marta Marinović bila je osma u utrci na 200 metara s osobnim rekordom 28.87 sekundi, a u skoku u dalj bila je deveta (4.82 m)

Valentina Šimunac bila je deseta u dalju, a trinaesta na 60 metara.

U štafeti 4x200 metara pobijedile su uvjerljivo i istrčale su novi državni rekord. Ali poslije žalbe AK Slavonije iz Osijeka i dugog sudačkog vijećanja diskvalificirali su ih zbog gaženja crte.

Benkovačke atletičarke nastavljaju tradiciju izvrsnih rezultata i osvajanja titula državnih prvakinja.