Košarka, HT Premijer liga

Zadrani u Draženovom domu lako do dva nova boda protiv fenjeraša Hermes Analitike

Z.Kucelin/KK Zadar

U 19. kolu HT Premijer lige večeras su se u Draženovom domu u Zagrebu sastali posljednjeplasirana Hermes Analitika i lider Zadar. Iako su prije manje od 24 sata Zadrani poraženi u važnoj utakmici ABA lige, nisu imali nikakvih problema s nejakim domaćinom. Završilo je rezultatom 88-106.

O samoj utakmici nema potrebe trošiti previše riječi. Brzo su Zadrani stigli do vodstva 2-11, da bi nakon 10 minuta igre na semaforu pisalo 18-25 za goste.

Iako su Zadrani na polovici druge dionice imali +17, 28-45 borbeni domaćini predvođeni večeras odličnim Svobodom i Kalpićem, do poluvremena ublažavaju na 44-54.

Kroz treću dionicu Zadrani su uglavnom održavali raziku oko 15 koševa razlike da bi se u posljednju ččetvrtinu ušlo s +18, 69-87.

Zadrani su posljednjih 10 minuta održavali razliku na oko 20 poena, u jednom trenutku imali su i +23, da bi nakon 40 minuta na semaforu svijetlilo konačnih 88-106.

Kod Zadra najbolji Stefan Fundić s 26 poena, 7 skokova, 2 ukradene lopte i 2 asistencije. Solidne role odigrali su i Karlo Uljarević sa 17 poena (trice 5/6), po 12 poena dodali su Jure planinić (uz 11 skokova) te Jan Palojak, a 10 je stavio Martin Junaković uz 4 skoka i 4 asistencije.

Allen i Mavra nisu niti ulazili na parket dok je kapetan Ivanov odigrao samo 7 minuta.

Domaće je predvodio već spomenuti Svoboda s 31 košem i 4 skoka, a po 19 su dodali Kordić i Krajinović.