Košarka, NBA liga

Warriorsi poveli nad Houstonom s 2-1

Golden State Warriors

Golden State Warriors su sinoć kod kuće u trećoj utakmici finala Zapadne konferencije uvjerljivo svladali Houston Rocketse sa 126-85 i poveli u seriji s 2-1

Branitelje naslova je do pobjede predvodio Stephen Curry koji je utakmicu završio s 35 koševa, od čega je 26 palo u drugom poluvremenu. Pratili su ga Kevin Durant s 25 poena, od čega je zabio 15 u prvom poluvremenu i Klay Thompson s 13. Draymond Green je osigurao jaku obranu sa 17 skokova.

Ovo je 16. pobjeda zaredom na domaćem terenu za Warriorse, što je novi NBA rekord. Osim toga, ovo je poraz s najvećom razlikom za Rocketse u doigravanju ikada.

Ključne su bile izgubljene lopte, Houston ih je imao 19 i imao je šut iz igre 39,5 posto, a trice  32,4 posto.

Kod Houstona najbolji je bio James Harden s 20 poena, dok su Chris Paul i Clint Capela zabili svaki po 13 koševa.

Četvrta se utakmica igra u utorak opet u Oaklandu.