Košarka, NBA liga

Indiana i Bogdanović osigurali nastup u završnici

Facebook / Indiana Pacers

VIDEO: Hrvatski košarkaški reprezentativac Bojan Bogdanović odigrao je odličnu utakmicu za svoje Indiane Pacerse koji su sinoćnjom pobjedom od 113-107 nad Miami Heatom nakon produžetka osigurali završnicu NBA

Bogdanović je u 37 minuta upisao 18 koševa (šut iz igre 6/12, trice 2/5) i osam skokova te jednu asistenciju. Victor Oladipo je bio najbolji strijelac Indiane s 23 koša, uključujući i ključnu tricu u produžetku. Thaddeus Young je dodao 22 koša i devet skokova. Darren Collison je ubacio osam od ukupno 12 koševa u produžetku.

Zahvaljujući ovom rezultatu nastup u završnici NBA osiguran je i za Philadelphia Sixerse Darija Šarića.

Najbolji kod Heata bio je Tyler Johnson s 19 poena, dok je James Johnson ubacio 15.

Oladipo je pogodio dva slobodna bacanja minutu prije kraja za izjednačen rezultat 95-95. Poslije njega Myles Turner zabija jedno bacanje za 96-95. Osam sekundi prije kraja regularnog dijela utakmice na Jamesu Johnsonu je napravljen prekršaj i on pogađa također samo jedno slobodno bacanje, a Oladipo promašuje tricu na zvuk sirene za kraj.

Kasnije je u produžetku kod vodstva Indiane 103-100, Oladipo tricu za 106-100 minutu i 20 sekundi prije kraja produžetka. Nakon pogotka Miamija, Collison je zabio još jednu tricu za Pacerse za vodstvo od 109-102.

Cleveland Cavaliers su sa 121-14 pobijedili Brooklyn Netse na njihovom teritoriju, a LeBron James je upisao 37 koševa, 10 skokova i osam asistencija.Kevin Love je dodao 20 koševa i 15 skokova za Cavaliers, Jordan Clarkson 18, a George Hill 17. Ante Žižić nije ulazio u igru.

Najučinkovitiji u redovima Netsa bio je Joe Harris koji je utakmicu završio s 30 koševa.

Golden State Warriors su doživjeli još jedan poraz, peti u osam zadnjih utakmica, igrajući bez ozlijeđenih Stephena Curryja, Kevina Duranta i Klaya Thompsona.

Sa 110-91 su ih pobijedili Utah Jazz koje je predvodio Donovan Mitchell s 21 košem, dok je Rudy Gobert upisao 17 koševa i 15 skokova.

Warriorsima (54-19) sada nedostaje jedna pobjeda da osiguraju drugo mjesto na Zapadu za doigravanje koje počinje za tri tjedna. Istovremeno se Utah (42-32) izjednačio s Minnesota Timberwolvesima (42-32) na sedmom mjestu Zapadne konferencije.

Najbolji kod Warriorsa bio je Quinn Cook sa 17 koševa i osam asistencija.