Primera 17/18

Španjolska: Valencia preokretom u završnici do pobjede u Malagi

Valencia CF

U zadnjem susretu subotnjeg programa 24. kola Primere Valencia je preokretom u završnici svladala posljednjeplasiranu Malagu s 2-1

Malaga je povela golom Nigerijca Browna Ideyea (27), a za Valenciju je izjednačio Francis Coquelin (80). U 84. minuti branič Malage Miguel ruši Rodriga i zarađuje isključenje, a Daniel Parejo realizira kazneni udarac za preokret.

Valencia je s ovom pobjedom na trećem mjestu s 46 bodova povećava prednost ispred Reala, koji ima dvije utakmice manje, dok drugoplasirani Atletico bježi šest bodova. Malaga je ostala "zacementirana" na dnu s 13 bodova, sedam manje od zone spasa.

Ranije je je Alaves u derbiju začelja slavio protiv Deportiva s 1-0 golom Munira El Haddadia u 61. minuti. Alaves je 14. s 28 bodova, dok je Deportivo predzadnji s 17 bodova.