Košarka, NBA liga

Jokiću najbrži 'triple-double' u povijesti, Zubac odličan

Twitter / @nuggets

VIDEO: Hrvatski centar Ivica Zubac imao je najbolju večer karijere, u kojoj je ubacio 19 koševa šutirajući 8/8 iz igre i imao 11 skokova u porazu Lakersa 119-111 na gostovanju kod Minnesote, a senzacionalno je odigrao 22-godišnji srpski centar Nikola Jokić koji je u gostujućoj pobjedi Denvera nad Milwaukeejem 134-123, za samo 14 minuta i 33 sekunde ostvario najbrži zabilježeni 'triple-double' u povijesti

Jokić je u tom trenutku imao 16 koševa, 10 skokova i 11 asistencija, a utakmicu je završio s 30 koševa (šut iz igre 11/14), 15 skokova, 17 asistencija i dvije blokade. Prijašnji najbrži 'triple-double' u povijesti ostvario je Jim Tucker 1955. godine igrajući za Syracuse Nationalse, a za trostruki dvoznamenkasti učinak trebalo mu je 17 minuta.

Uz Jokića, najzaslužniji za pobjedu Denvera bili su Gary Harris s 28 koševa i Jamal Murray s 26 poena, pet skokova i pet asistencija. Igrači Denvera su pogodili čak 24 trice i izjednačili klupski rekord.

Sjajno je raspoložen bio i Giannis Antetokounmpo koji je ubacio 36 koševa (šut 14/21), imao 11 skokova, 13 asistencija i tri blokade, ali to nije bilo dovoljno za pobjedu Bucksa. Eric Bledsoe je s 27 poena bio drugi strijelac domaće momčadi.

Minnesota je pred svojim navijačima svladala Los Angeles Lakerse sa 119-111, iako su gosti u posljednju četvrtinu ušli sa sedam koševa prednosti. Međutim, u završnih pet i pol minuta, Timberwolvesi su napravili 16-8 i došli do pobjede za koju su najzaslužniji bili Taj Gibson s 28 koševa i sedam skokova, Jimmy Butler s 24 poena te Jeff Teague s 20 koševa.

Julius Randle je s 23 koša bio najbolji strijelac gostiju. Ivica Zubac je s 19 poena bez promašaja iz igre (8/8), 11 skokova i dvije blokade bio najbolji igrač Lakersa. Kentavious Caldwell-Pope je ubacio 17 poena, uz 11 skokova i šest asistencija.