nogomet, primera

Dan gostujućih pobjeda u Primeri

FC Barcelona

U sve tri utakmice 17. kola španjolskog nogometnog prvenstva pobjede su ostvarili gosti

Nakon što je Barcelona s čak 3-0 (0-0) u rano poslijepodne u Madridu nadigrala Real, po tri boda su u regionalnim okršajima osvojili i Villarreal, koji je s 1-0 (1-0) pobijedio Valenciju na Mestalli te Celta koja je s 3-1 (2-0) bila bolja od Deportiva na Riazoru.

Strijelci za Barcelonu su bili Luis Suarez (54), Lionel Messi (64-11m) i Aleix Vidal (90+3). Luka Modrić odigrao je cijeli susret za Real, dok je Mateo Kovačić bio na terenu do 72. minute. S druge strane, Ivan Rakitić odigrao je svih 90 minuta za Barcu i jedan je od najzaslužnijih za uvjerljivi trijumf gostiju koji sada imaju 45 bodova na vrhu ljestvice, devet više od drugog Atletica, 11 od treće Valencije, a čak 14 od četvrtog Reala koji ima i utakmicu manje.

Pobjedu Villarrealu u Valenciji donio je Carlos Bacca (24). Momčad Villarreala je sada šesta s 27 bodova.

U A Coruñi Celta je povela s 3-0 preko Wassa (3) i Iaga Aspasa (40, 53), da bi Andone (59) ublažio poraz domaćih. Celta je sada 11. s 21 bodom, dok je Deportivo 18. s 15.