Nogomet, Primera

Halilović isključen prvi puta u karijeri u porazu Las Palmasa

udlaspalmas.es

Nije dobro u novu sezonu ušao Alen Halilović. U porazu njegovog Las Palmasa 1:0 od Valencije u gostima, dobio je crveni karton u 33. minuti što mu je bilo prvo isključenje u profesionalnoj karijeri

Hrvatski veznjak je 'pocrvenio' i ostavio svoju momčad na cjedilu, ali Las Palmas je primio odlučujući pogodak prije njegovog ranijeg odlaska na tuširanje, piše Goal

Rodrigo se malo 'prošetao' po lijevoj strani suparničkog kaznenog prostora u 22. minuti, pa asistirao za Zazu koji je isprve lijevom nogom lijepo pogodio u donji desni kut Chichizole s ruba kaznenog prostora. Onda je 11 minuta kasnije Halilović dobio crveni karton jer je visoko dignuo nogu prema Gayu i opasno startao, a od tada su se gosti uglavnom branili.

Nisu uspjeli izvući barem bod, a Valencia nije mogla postići još koji pogodak kako bi pobjeda bila uvjerljivija. Ipak, slavili su šišmiši po prvi puta nad Las Palmasom u Primeri od 2002. godine

Novu sezonu La Lige otvorio je Leganes pobjedom od 1:0 na domaćem terenu nad Alavesom iako su gosti imali priliku povesti u 17. minuti. Rico je napravio težak prekršaj u vlastitom kaznenom prostoru, a sudac nije imao druge nego pokazati na bijelu točku. Garcia je preuzeo odgovornost, ali njegov slab pokušaj je u ruke uhvatio Ivan Cuellar te tako obranio treći jedanaesterac zaredom u Primeri.

Leganes je kaznio Alaves već sedam minuta kasnije kada su poveli. Guerrerov pokušaj iz slobodnog udarca iskosa s lijeve strane dotaknuo je živi zid pa je lopta malo promijenila smjer, a na vratima je Pacheco loptu zatim samo uspio odbiti do nadolazećeg Gabriela koji je zatresao mrežu i postao prvi Brazilac od 1997. i Juninha u dresu Atletico Madrida, koji je zabio prvi gol u novoj sezoni La Lige.