košarka, a-1 liga

Zadar nevjerojatnom serijom 50-12 slomio neugodne Šibenčane

Facebook / KK Zadar Official

U derbiju 18. kola A-1 Hrvatske košarkaške lige, večeras je Zadar pred oko tisuću navijača svladao vodeći Jolly JBS sa 84-72 (21-22, 30-10, 20-6, 13-34).

Zadrani su do pobjede stigli zahvaljujući sjajnoj igri u drugoj i trećoj četvrtini tijekom kojih su ostvarili nevjerojatnu seriju 50-12 kojom su zaostatak od 21-22 nakon prvih 10 minuta pretvorili u prednost od 71-34. U samoj završnici šibenski je sastav uspio ublažiti poraz na samo 12 razlike.

Maj Kovačević je sa 22 koša (trica 6/11) predvodio Zadar, Kristijan Krajina je dodao 12, a Lovre Bašić 10 uz 6 asistencija. Kod gostiju je najbolji bio Zadranin Ivan Novačić sa 19 poena.

Usprkos ovom porazu Jolly JBS je ostao na vrhu ljestvice s omjerom pobjeda i poraza 15-3 kakav ima i drugi Split. Slijede Cibona i Šibenik sa po 14-4, Cedevita je peta sa 12-5, dok je Zadar šesti s omjerom 11-7.

KK Zadar - KK Jolly JBS 84-72 (21-22, 30-10, 20-6, 13-34)

KK Zadar: Franke 7, Bašić 10 (6 as), Vladović 6, Vraneš, Krajina 12, Georgiev 7 (7 sk), Špaleta, Brzoja 2 (9 sk), Marinković 8, Barać 4, Ramljak 6, Kovačević 22.

KK Jolly JBS: Scott 7, Penn 3, Klepo, Došen 6, Markulin 2, Marić, Bilinovac 9, Papac 13, Perković, Novačić 19, Brkić 13, Špralja.

Najljepši trenutak dogodio se nakon utakmice kada su igrači Zadra otišli na tribine pozdraviti Tornado, koji u srijedu protiv Cibone u ABA ligi neće biti s njima u Krešinom domu, ali će navijati 200 na sat u legendarnim Jazinama gdje je organizirano humanitarno gledanje utakmice od čega sav prihod ide za liječenje mlade Zadranke, Anđele Piplović.