Košarka - 1A liga za prvaka

Zadar lako preko Svjetlosti

U srijedu u Jazinama Split, u subotu Cibona

Zadar se nije trebao posebno namučiti večeras u Jazinama, pred oko 600 gledatelja, kako bi došao do nova dva boda. U srijedu u Zadar dolazi momčad Splita, koja se trenutačno grčevito bori sa Zagrebom za treće mjesto i poziciju koja vodi u NLB ligu u sljedećoj sezoni.

Što reći o samoj utakmici, kad je razlika u kvaliteti ogromna. Uz to trener gostiju nije mogao računati niti na četvoricu ozljeđenih, dok se kod Zadra nakon dvije utakmice neigranja, u momčad vratio oporavljeni prvi strijelac, Kanađanin Carl English.

U prvoj četvrtini, domaćini su više nego lagano ostvarili prednost od 15 razlike, te je prva četvrtina završila rezultatom 33:18. Po običaju u drugoj četvrtinu Zadrani popuštaju, a gosti to koriste tako da je rezltat na poluvremenu 53:37.

Carl English i Jure Lalić furiozno započinju drugo poluvrijeme, te Zadar ubrzo ima i 27 razlike. U tom trenutku trener Aco Petrović, počinje s izmijenama, te su do kraja utakmice, priliku dobili igrači s klupe.

Od mladih svidjeli su se Mario Filipović i Ante Đugum, koji je nažalost ubrzo prikupio četiri osobne pogreške, pa je kraj utakmice odgledao s klupe.

Kod domaćih najbolji Jure Lalić s 21 košem Carl English s 19 i Juby Johnson s 15 koševa. Kod Brođana bolji od ostalih Krunoslav Rimac s 28 koševa, te Preglej s 15 i Šamadan s 14 koševa.

KK Zadar: Anzulović, Vladović 10, Stipčević 4, Barać 11, Johnson 15, Filipović 9, Gečevski 8, Čolak, Lalić 21, Đugum 7, Perinčić 3, English 19.

KK Svjetlost : Sumić, Preglej 15, Pezer, Devčić 2, Štefanac, Raić 10, Rimac 28, Zorić, Šamadan 14 (7 sk), Galić, Kovač 8, Karlović 6.