Košarka, ACB liga

Banić i Bilbao šokirali vodeći Joventut

Marko Banić igrao je 28,5 minuta i zato vrijeme ubacio 12 koševa (šut za dva 4/5) i dodao četiri skoka

Košarkaši Iurbentije Bilbaa pobijedili su u Barceloni Joventut 81-58, dok su Spahija i Planinić slavili kod Stojića i Baždarića u petom kolu španjolske košarkaške lige.

Bilbao je naočekivano trijumfirao kod vodeće momčadi prvenstva za koju ponovno nije nastupio Rudy Fernandez. Marko Banić igrao je 28,5 minuta i zato vrijeme ubacio 12 koševa (šut za dva 4/5) i dodao četiri skoka. Drago Pašalić igrao je 13,5 minuta ubilježivši devet poena (šut za dva 3/5, za tri 1/2) i tri skoka. Njegova trica bila je posljednji koš na utakmici.

Najbolji je u pobjedničkim redovima bio Marcelinho Huertas s 25 poena. Ricky Rubio za domaće je ubacio 12 koševa i dodao četiri skoka.

Unicaja je još jednom izgubila, ovaj put na gostovanju kod Granade 80-69. Davor Kus igrao je 26 minuta i ubacio 12 koševa (2/4 za dva, 2/3 za tri poena) uz tri asistencije.

U još jednom hrvatskom okršaju TAU Ceramica je na Menorci nanijela novi poraz momčadi Marija Stojića i Marina Baždarića. Planinić je u pobjedničkim redovima za 23 minute na parketu ubacio 12 koševa (3/5 šut za dva poena) uz četiri skoka. Najbolji je bio Igor Rakočević sa 17 koševa.

Marino Baždarić nije ulazio u igru za domaću momčad, a Mario Stojić za 21 je minutu skupio četiri koša uz porazan šut (1/5 za dva, 0/4 za tri poena).