NBA

Atlanta bolja od Denvera, poraz Wizzardsa

Philadelphia je u gostima pobijedila Houston

Atlanta Hawksi izgradili su vodstvo od 25 poena u trećoj četvrtini i pobijedili šuterski slabe Denver Nuggetse sa 104:93, uz 22 ubačaja Joea Johnsona.

Nuggetsi su igrali dan nakon što je Nene išao na operaciju uklanjanja tumora testisa, a bili su i bez Kenyona Martina, koji boluje od stafilokoka.

Marvin Williams ubacio je 19 poena, a Josh Childress 17 za 17. pobjedu Hawksa, koji su se tako vratili na pedesetpostotni učinak.

Carmelo Anthony ostvario je 36 koševa i 11 skokova, a Allen Iverson je dodao 27 poena u momčadi Nuggetsa, koja se nakon 25 koševa zaostatka minutu i 50 sekundi prije kraja susreta vratila na minus osam, ali nije mogla bliže od toga.

LeBron James ubacio je 25 od svojih season-high 51 poena u četvrtoj četvrtini i produžetku dvoboja Cleveland Cavaliersa i Memphisa, u kojemu je Cleveland u gostima slavio sa 124:132. James je također dodao devet asistencija i osam skokova, a učinak od 51 poena je ujedno izjednačenje rekorda sezone, koji je u prosincu postavio Allen Iverson u sudaru Denvera i Lakersa.

Richard Hamilton postigao je 39 koševa za svoj Detroit, koji je kod kuće sa 103:89 nadvisio Toronto Raptorse. New York Knicksi su tek treći put ove sezone uspjeli ostvariti drugu pobjedu u nizu - uz 29 ubačaja Jamala Crawforda bili su bolji od gostujućih Wizardsa sa 105:93. Caron Butler ostvario je 24 koša za Wizardse, koji su došli u Veliku jabuku nakon dvije uzastopne pobjede nad Boston Celticsima.

Philadelphia je u gostima pobijedila Houston sa 107:111, ponovno bez Gordana Giričeka, koji jedini nije dobio ni minute u utakmici u kojoj su Sixersi prekinuli niz od sedam uzastopnih poraza.

U trećoj četvrtini Rocketsi su vodili sa 16 koševa razlike, ali u posljednjoj dionici Andre Miller (26), Samuel Dalambert (19) i ostali nadigrali su domaćine s 22:37 i upisali pobjedu. Kod Houstona, koji igra bez ozlijeđenog McGradyja, najbolji je s 25 koševa bio Yao Ming.

Poput Atlante, i LA Clippersi pobijedili su velikog favorita - Phoenix Sunse (97:90), a na toj utakmici briljirao je veteran Sam Cassell s 32 poena i samo šest promašenih od ukupno 21 upućenog šuta. Amare Stoudemire (29) je predvodio Phoenix (26-12), koji je ovim porazom izgubio prvo mjesto na Pacifiku.