Nogomet, Ruska Premier liga

Rusija: Pletikosa primio četiri pogotka

Dinamo se ovom pobjedom probio na 2. mjesto, dok je Spartak 8. u Premier ligi

Stipe Pletikosa i njegov Spartak primili su 4 pogotka na gostovanju kod gradskih rivala Dinama iz Moskve, a utakmica je završila rezultatom 4:3 za Dinamo.

Dinamo je poveo u 15. minuti preko Genkova, no Spartak izjednačuje već minutu kasnije preko Bistrova. Dinamo je do kraja poluvremena uspio povesti preko Portugalca Dannija, a Spartak je na samom kraju prvoga dijela ostao s igračem manje, jer je drugi žuti karton dobio Pavljučenko.

I s igračem manje Spartak uspijeva izjednačiti. Strijelac je bio Pavlenko u 63. minuti. No, Dinamo ipak do kraja utakmice uspijeva stići do pobjede, a golove postižu Genkov i još jednom Danni. Treći pogodak za Spartak postigao je Welliton.

Dinamo se ovom pobjedom probio na 2. mjesto, a imaju 13 bodova, dok je Spartak nakon odigranih pet utakmica na 8. mjestu sa šest bodova. Na prvom mjestu je i dalje Rubin iz Kazana sa svih pet pobjeda do sada.