Eredivisie

Pranjić strijelac, Heerenveen ispao

Ajax je i drugi put bio bolji od Heerenveena

Hrvatski nogometaš Danijel Pranjić bio je najbolji igrač i strijelac Heerenveena, koji je ispao u nizozemskim kvalifikacijama za Ligu prvaka.

Ajax je i drugi put bio bolji od Heerenveena. Nakon gostujuće pobjede 2-1 u Amsterdamu je Ajax slavio s 3-1.

Ključni trenutak utakmice dogodio se u 39. minuti kada je Bradley, nogometaš Heerenveena, zaradio drugi žuti karton, te je morao u svlačionicu. Dotad je najbolju priliku na utakmicu imao Danijel Pranjić kada je u 20. minuti s dvadesetak metara pucao ravno u suparničkog vratara.

Nakon isključenja je Ajax postao dominantan na terenu, a do vodstva je došao u 45. minuti kada je Perez realizirao jedanaesterac. U nastavku je Ajax vrlo brzo povećao vodstvo na 3-0 i definitivno riješio utakmicu.

Čast je gostima spasio Pranjić koji je u 63. minuti iskoristio veliku grešku obrane Ajaxa, te je neometan s tri-četiri metra matirao Stekelenburga. Pranjić je igrao svih 90 minuta.

Nakon ove pobjede Ajax ispred sebe ima još dvije utakmice s Twenteom, te će ukupni pobjednik izboriti plasman u Ligu prvaka sljedeće godine.