Sport

Tenis, Grand Slam

Karanušić u drugom kolu US Opena

Karanušić u drugom kolu US Opena

Suparnik Roku Karanušiću u 2. kolu US Opena bit će 19-godišnji japanski tenisač Kei Nishikori

Hrvatski tenisač Roko Karanušić plasirao se u 2. kolo posljednjeg Grand Slam turnira sezone, US Opena, pobjedom 3-1 protiv Amerikanca Ryana Sweetinga.

Karanušić je bio bolji sa 7-5, 7-5, 3-6, 6-2, te će u 2. kolu igrati protiv boljeg iz meča 29. nositelja Argentinca Juana Monaca i Japanca Keija Nishikorija.

Protiv 277. igrača na svijetu i tenisača koji je prošao tri kola kvalifikacija na US Openu, Karanušić je diktirao ritam meča od samog početka. Mogao je sve završiti i prije četiri seta, no meč se samo neznatno produžio.

U prva dva seta Karanušić je do breaka dolazio u pravom trenutku, oba puta kod 5-5, makar je u prvom setu kod 3-3 propustio dvije break prilike.

Potom se u četvrtom setu na trenutak izgubio što je Amerikanac Sweeting iskoristio za jedini oduzet servis Karanušiću u meču. Međutim, izgubljeni set je dodatno mobilizirao hrvatskog tenisača koji je potom odigrao na najvećoj svojoj razini.

Sve svoje servise je lako osvojio u četvrtoj dionici, a Sweetingu je prijetio stalno. Do breaka je došao kod vodstva 3-2 nakon čega je Amerikanac odgledao ostatak meča.

Suparnik Roku Karanušiću u 2. kolu US Opena bit će 19-godišnji japanski tenisač Kei Nishikori, inače 126. igrač na ATP ljestvici.

Tenisač koji je 26 mjesta iza Karanušića na ljestvici eksplodirao je ove godine kada je ujedno osvojio prvi i jedini zasad ATP turnir u karijeri. U finalu Delray Beacha (tvrda podloga) je pobijedio Jamesa Blakea.

U prvom kolu US Opena Nishikori je u četiri seta (6-2, 6-2, 5-7, 6-2) bio bolji od 29. nositelja Argentinca Juana Monaca.

U ostalim mečevima nije bilo velikih iznenađenja, a Lindsay Davenport, koja je US Opena osvojila 1998. godine, prošla je prvu prepreku lako svladavši Kanađanku Wozniak. Posljednji meč na WTA turnirima Davenport je odigrala u Wimbledonu. Tada je nakon pobjede u 1. kolu meč 2. kola predala zbog ozljede koljena.

Zbog istih problema nije niti igrala pojedinačni dio Olimpijskih igara u Pekingu.

US Open, neki rezultati 1. kolo, tenisači:

Karanušić - Sweeting 7-5, 7-5, 3-6, 6-2

Nishikori - Monaco (29) 6-2, 6-2, 5-7, 6-2

Ferrer (4) - Vassallo Arguello 7-6(1), 6-2, 6-2

Monfils (32) - Cuevas 6-4, 6-4, 6-1

Koroljev - Soderling 7-6(4), 6-3, 7-6(9)

Simon (16) - Granollers 6-4, 6-3, 5-7, 6-2

Tenisačice, 1. kolo:

Davenport (23) - Wozniak 6-4, 6-2

Dementijeva (5) - Amanmuradova 6-4, 7-5

Schnyder (15) - Pivovarova 6-3, 3-6, 6-3

Bartoli (12) - Voskobjeva 6-2, 6-3

Reci što misliš!