Košarka, EuroCup

Zadrani pobjedom startali u EuroCupu

Ključna treća četvrtina, a Garnett u završnici slomio goste

Košarkaši Zadra pobjedom su startali u noovoj sezoni europskih natjecanja. U domu Krešimira Ćosića večeras su svladali grčku ekipu Maroussi Costa Coffee rezultatom 87-79.

Tijek utakmice iz prijenosa uživo.

Sportski centar Višnjik, dvorana "Krešimir Ćosić", gledatelja oko 4.600. Utakmica 1. kola EuroCupa:

KK Zadar, Zadar - Maroussi Costa Coffee, Atena

87-79

Prva četvrtina(19-21)

Početni sastav Zadra: Stipčević, Johnson, Perić, Gečevski, Garnett,. Maroussi u sastavu: Stevenson, Keys, Chamalpidis, Mavrokefalidis, Kaimakoglu. Suci susreta: Biricik (Tur), Kowalski (Plo), Javor (Slo), delegat Tartaglia (Cro).

Mavrokefalidis polaže za dva, Macura uzvraća i dobiva jedno bacanje koje promašuje. Stipčević pogađa za tri. Još dvije za redom Stevensona i Garnetta. Istek napada Grka. Garnett je vruć, pogađa drugu tricu za redom. Blokada Macure, ali Mavrokefalidis zakucava. Garnett nepogrešiv za tri!

Još jedan loš napad Maroussija i trener Markopulos zove time out. Charalampidis nastavlja s tricmama, a Gečevski polaže. Macura je majstorski izvozao centre Grka i položio. Keys bježi Stipćeviću i zabija tricu. U slijedećem napadu još jednu. Stipčević pogađa jedno slobodno, Mavraidis zabija koš uz dodatno koje promašuje. 8-1 serija Maroussija.

Zadar promašuje dvije trice u jednom napadu, a Gyanadakis opet daje koš uz slobodno. Pogađa slobodno, a serija se diže na 11-1. Zadar nije zabio dobre tri minute.

Druga četvrtina(15-15)

Mavraidis nastavlja seriju polaganjem, a Ivanov gubi loptu u napadu. Perić agresivno ulazi u igru i krade loptu, te polaže. Dvorana se probudila. Perić opet zabija za izjednačenje, ali Calathes uzvraća polaganjem.

Umjesto Stipčevića nakon tri minute igre u ovoj četvrini ulazi Prostran. Perić skače, ali kontra nije realizirana.No, Hrvoje podvaljuje loptu Gečevskom koji zabija za dva. Mavrokefalidis uzvraća, a Ružić polaže na drugoj strani. Mavro opet zabija nakon skoka.Time out Zadar. Stipčević pogađa tricu sa osam metara za istek napada.

Perić zabija uz faul i drži Zadar u igri. Slobodno pogađa za vodstvo. Mineadatis pogađa za dva, faulira Gečevskog koji pogađa oba. Kaimakolgu pogađa tricu, a Perić opet polaže. Charalampidis pogađa iz reketa. Zadar zove time out.

Perić promašuje polaganje, a Maroussi zove time out 4 sekunde prije kraja. Grci ne realiziraju zadnji napad.Prvih dvadeset minuta dobivaju Grci rezultatom 34-36.

U prvom dijelu kod Zadra Garnett 9, Perić 9, Gečevski 6. Kod Grka Mavrokefalidis 8, Keys 6, ali se osam igrača upisalo u strijelce.

Treća četvrtina (30-20)

Mavrokefalidis polaže uz faul i pogađa dodatno. Ivanov pogađa tricu, Todor krade a Perić polaže iz kontre i dobiva dodatno bacanje koje pogađa.No, Mavrokefalidis polaže. Stipčević pogađa za tri, ali Keys uzvraća istom mjerom. U sljedećem napadu Keys krade i zabija. Ivanov polaže za dva. Perić uzvraća istom mjerom, njegov 14 koš za vodstvo. Faul u napadu Grka. Gečevski zabija dva na asist Roka.

Koumpouras pogađa oba bacanja. Zadar gubi loptu, al Perić krade loptu, a Gečevski zabija. Perić opet krade i zabija! Perić je danas ključan igrač Zadra. Time out Maroussi. Sedam koševa Perića u ovih sedam minuta, uz dvije krađe i asista, 10-2 serija Zadra.

Gečevski realizira oba bacanja i Zadar ide na 7 razlike. Zadar obranom tjera Grke na pogrešku.gečevski opet ima slobodna, pogađa oba. Perićje rođeni kradljivac na njegov asist u kontri Ivanov zabija i dobiva dodatno bacanje koje promašuje. Dvorana je proključala, 16-2 Zadra, a Grci zovu time out.

Kalampidis pogađa dva bacanja. Stevenson koristi sporost Ivanova i zabija tricu. 5-0 Grka. Garnett zabija oba slobodna, a nakon dobre obrane fauliran je na trici. Pogađa sva tri. U zadnjem napadu Mavrokefalidis zabija tricu. Kraj četvrtine.

Četvrta četvrtina (23-23)

Ivanov pogađa oba bacanja za deset razlike. Stevenson pogađa iz reketa za dva, a Ivanov je izvozao Kaimakoglua i položio. U slijedećem napadu zabija tricu, no Stevenson kao i obično odmah uzvraća tricom.

Gečevski u hrvanju zabija za dva. Finac Huff pogađa tricu. Ivanov pogađa jedno slobodno ,njegovih 8 poena u ovoj četvrtini. Aco dobija tehničku radi prigovora sucima.

Stevenson pogađa oba, napad Grka. Huff zabija za dva. Garnett pogađa dva bacanja. Mavrokefalidis polaže za dva. Zadar gubi loptu,ali Grci promašuju. Garnett pogađa za dva iz kuta. Perić skače i biva fauliran. Time out Zadar, tri minute do kraja.

Perić promašuje oba bacanja. grci dva put zaredom skaču u napadu i Mavrokefalidis zabija svoj 20 koš. Nošena Stipčevića i Koumpouras zabija dva. Perić fauliran, zabija oba bacanja. Trica Huffa. Garnett zabija dva bacanja, a Gečevski krade loptu. No, Perić je gubi. Minuta do kraja.

Faul u napadu Mavrokefalidisa, 45 sekundi do kraja. Time out Maroussi. Neuspješni napadi obiju momčadi, time out Zadra 12 sekundi do kraja. Dva bacanja Ivanova, pogađa jedno. Koumpouras pogađa za dva, Ivanov opet na bacanjima. Pogađa jedno, Gečevski hvata loptu i Garnett pogađa svoju četvrtu tricu u zadnjoj sekundi. Kraj utakmice.

KK Zadar - Maroussi Costa Coffee 87-79 (19-21, 15-15, 30-20, 23-23)

Zadar: Perić 18, Stipčević 7, Johnson, Prostran, Gečevski 16, Olivari, Ružić 2, Macura 4, Garnett 23, Ivanov 17.

Maroussi: Stevenson 16, Keys 8, Charalampidis 9, Koumpouras 4, Huff 8, Stefanidis, Mavroeidis 4, Mavrokefalidis 20, Calathes 2, Glyniadakis 5, Kaimakoglu 3, Papantoniou.