Košarka, ACB liga

Baždarić i Banić sjajni u pobjedama svojih momčadi

Zadranin Marko Banić ubacio je 15 poena i ugrabio 7 skokova za 26 minuta

Na krilima hrvatskih košarkaša Marina Baždarića i Marka Banića ViveMenorca i Bilbao Basket u nedjeljnim su dvobojima 11. kola španjolske lige slavili pobjede.

Baždarić je bio najbolji igrač ViveMenorce u domaćoj pobjedi protiv Ricoh Manrese 83-67. Bila je to treća pobjeda otočana u deset ovosezonskih prvenstvenih utakmica, a Baždarić je ubacio 17 poena za 28.5 minuta na parketu. Iz igre je šutirao 4-4 za dva i 3-7 za tri poena, a dodao je dva skoka i tri asistencije.

U redovima domaćih igrala su još dva Hrvata. Mario Stojić potrošio je 26 minuta za devet poena (2-3 šut za dva, 1-4 za tri poena) i tri asistencije, dok je Damir Markota za 14 minuta zabio sedam koševa (2-2 trice, 1-2 slobodna bacanja) uz jedan skok i dvije asistencije.

Bilbao je na gostovanju pobijedio Murciju 82-67. Zadranin Marko Banić ubacio je 15 poena za 26 minuta uz šut 7-11 za dva poena. Dodao je i sedam skokova. Drago Pašalić nije ulazio u igru kod pobjednika, za koje je ponovno najbolji bio bjeloputi Amerikanac Luke Recker s 23 poena (5-6 pucao je za dva, 4-5 za tri poena!).

U kadru domaće momčadi uopće nije bilo Bojana Bogdanovića, mladoga hrvatskog košarkaša na posudbi iz madridskog Reala.

Neven Spahija upisao je poraz nakon tri uzastopne pobjede (dvije prvenstvene i jedna u Eurocupu) na klupi Pamese. U Valenciji je njegove košarkaše pobijedila TAU Ceramica, momčad koju je vodio prošle sezone do naslova prvaka, 91-73. Najbolji strijelac lige Igor Rakočević ponovno je bio na visini s 22 postignuta koša. Tiago Splitter dodao je 20 uz sedam skokova, a Mirza Teletović 19. Vrlo je dobar bio i Pete Mickeal sa 16 koševa, pet skokova i tri asistencije.

Stanko Barać skupio je samo 5.5 minuta u momčadi Duška Ivanovića. Promašio je oba šuta za dva poena, ostao bez koša i jednom uhvatio loptu pod košem. U Spahijinoj je momčadi najviše zabio Amerikanac Douglas (14 poena).

ACB liga, 11. kolo:

Murcia – Bilbao Basket 67-82

Pamesa – TAU Ceramica 73-91

Gran Canaria – Cajasol 104-92 (2 produžetka)

Barcelona – Granada 86-82

Estudiantes – Unicaja 78-82

ViveMenorca – Ricoh Manresa 83-67

Redoslijed: 1. TAU Ceramica 9-1 (-1), 2. Unicaja 9-2, 3. Gran Canaria 8-2 (-1), 3. Barcelona 7-3 (-1), 5. Real Madrid 6-4, 6. Joventut 6-4...