Nogomet, Premiership

West Ham uzeo bod na Stamford Bridgeu

Treća utakmica Chelsea bez pobjede na domaćem terenu

Nogometaši Chelseaja nastavljaju s blijedim igrama na svom Stamford Bridgeu. U posljednjoj nedjeljnoj utakmici 17. kola Premiershipa Chelsea je remizirao s West Hamom 1-1.

Chelsea tako nije uspio iskoristiti kikseve svojih najvećih rivala, te je i treću uzastopnu prvenstvenu utakmicu na domaćem travnjaku ostao bez pobjede (dva remija i poraz).

U vodstvo je West Ham doveo Velšanin Craig Bellamy kontroverznim golom u 33. minuti. Domaći su se igrači žalili da je Bellamy kod primanja lopte u kaznenom prostoru igrao rukom, ali gol je ipak priznat.

Početkom drugog poluvremena, već u 50. minuti za Chelsea je izjednačio Nicolas Anelka svojim 14. prvenstvenim pogotkom na asistenciju Franka Lamparda.

Chelsea je tijekom utakmice bio puno kvalitetnija momčad, čemu svjedoči i broj udaraca u njihovu korist, čak 31-6, ali nije uspio okruniti svoju bolju igru.

Chelseaju je ovo četvrti remi ove sezone (sva četiri remija kod kuće).