Košarka, NLB liga

Pobjeda Splita, poraz Zagreba

Nakon Cibone koja je pobijedila i Zadra koji je poražen, preostali hrvatski predstavnici u košarkaškoj regionalnoj NLB ligi stopili su se u uspjehom polovičan dan.

Naime, Split je u svojoj Spaladium Areni pobijedio slovenski Helios 92-82, dok Zagreb nije uspio uzeti bodove Crvenoj zvezdi u Beogradu, koja je slavila pobjedu 95-83.

Sjajnu je utakmicu za Splićane odigrao Eddie Shannon. Ubacio je 22 poena, a imao je i devet asistencija, pet skokova i tri ukradene lopte. Za tri poena je gađao 5-7.

Zagreb se uspio suprostaviti Crvenoj zvezdi samo nakon prvih deset minuta (19-19). No, nakon toga ih je domaćin smirio sa velikom serijom zbog koje su kraj treće četvrtine dočekali sa uvjerljivom vodstvom 73-52.

Najbolji kod Zagreba su bili Ante Tomić sa 17 poena i devet skokova, dok je Damir Mulaomerović ubacio 10 uz pet asistencija, ali i šest izgubljenih lopti.