Tenis, ATP Monte Carlo

ATP Monte Carlo: I Karlović u drugom kolu

Sljedeći suparnik Karlovića je 8. nositelj Nikolaj Davidenko

Nakon Marina Čilića i Ivana Ljubičića, uspješan je na premijeri ATP Masters 1000 turnira u Monte Carlu (zemljana podloga) bio još jedan hrvatski tenisač, Ivo Karlović.

U 1. kolu je Karlović lako pobijedio francuskog tenisača Florenta Serru, 44. igrača na svijetu, sa dva puta po 6-4. Po jedan break u svakom setu bio je dovoljan Karloviću da pobijedi Francuza drugi put na ATP turnirima (prvi put je to napravio prošle godine na US Openu), te izbori drugo kolo gdje će igrati protiv Rusa Nikolaja Davidenka.

Niti jednu break priliku u cijelom meču nije imao Serra koji je u Monte Carlo došao s odličnim rezultatom od prošlog tjedna u Casablanci. Na tamošnjem turniru, također na zemlji, je igrao finale gdje je poražen od Juana Carlosa Ferrera.

No, adaptacija na novi turnir prošla je razočaravjuće za njega. Sve je bilo vrlo brzo gotovo, za samo 77 minuta je Karlović slavio pobjedu.

Prvu break šansu (petu po redu) je Karlović iskoristio kod 3-3 u prvom setu, dok je drugi set otvorio također oduzimanjem suparničkog servisa. Ostatak meča je prolazio u dominaciji Karlovića na servisu i Serrinom konstantnom upadanju u probleme kada je servirao.

U meču je Karlović servirao 11 aseva, a osvojio je 29 od 33 poena nakon ubačenog prvog servisa. U svakom pogledu je dominirao u ovom meču.

Sljedeći suparnik Karlovića je 8. nositelj Nikolaj Davidenko koji je u 2009. godini odigrao samo četiri meča (Chennai i Rotterdam). Ostale turnire je otkazivao zbog ozljede stopala.