Jedrenje, SP klase Laser

SP klase Laser: Stipanović na koncu peti, Vujasinović sedmi

Miloš Vujasinović sedmi

Tonči Stipanović zauzeo je peto mjesto na Svjetskom prvenstvu klase Laser u kanadskom Halifaxu. Još jedan sjajan rezultat za našeg kormilara ove sezone.

Šteta je što je nakon Europskog prvenstva na kojem je bio četvrti i ovdje ostao tako blizu medalji, međutim očito je da je samo pitanje trenutka kad će odličje zaista i pasti. Stipanović je ove sezone definitivno pokazao da spada u sam svjetski vrh i jasno istaknuo svoju kandidaturu da upravo on nosi boje Hrvatske na OI 2012. godine.

Milan Vujasinović je natjecanje završio na sedmom mjestu, 18. je Aron Lolić, 27. Ivan Taritaš, a 46. Daniel Mihelić.

U srijedu se jedrilo po oko 20 čvorova, dva su plova odjedrena. Stipanović je u prvom bio 11., nakon čega je odlučio riskirati maksimalno na sve ili ništa, tu se u drugom plovu našao u skupini od čak 13 kormilara koji su diskvalificirani radi preuranjenog starta.

Zlato je osvojio Britanac Paul Goodison, srebro Novozelanđanin Michael Bullot, a broncu Britanac Nick Thompson.