Hokej, Ebel liga

Medveščak iz pobjede u poraz za 37 sekundi

Samo četiri sekunde trebali su još izdržati hokejaši Medveščaka da bi upisali oba boda u domaćem srazu 39. kola EBEL lige protiv Graz 99-ersa, vodeće momčadi natjecanja.

S igračem više na ledu gosti su ipak uspjeli izjednačiti na 2-2 točno četiri sekunde prije isteka vremena u trećoj trećini. Pogodak je zabio Warren Norris.

Vrlo brzo, nakon samo 33 sekunde igre u produžetku, do dva su boda došli Austrijanci. Za konačnih 3-2 zabio je Sven Klimbacher. Time je Graz došao do treće pobjede u trima zagrebačkim susretima s Medveščakom, sva tri puta bilo je 3-2. Dva je puta od toga gostujući klub slavio nakon 60. minute. U Grazu je pak u oba navrata pobijedio Medveščak.

U 2-1 vodstvo momčad Teda Satora doveo je Joel Prpic nakon 57 minuta i 32 sekunde igre. Zabio je s igračem više nakon asistencija Jeffreyja Heereme i Brada Smytha. Gol je pao nakon što su se Austrijanci cijelu minutu obranili s dvama igračima manje na ledu. Do kraja su, međutim, dominirali Grazeri.

Dva prva gola na utakmici pala su na samom početku utakice. Najbolji strijelac Medveščaka Mike Oullette (21. gol sezone) doveo je "medvjede" u vodstvo u trećoj minuti nakon dodavanja Thomasa Guidarellija i Aarona Foxa, a već u sljedećem napadu, samo 14 sekundi kasnije, izjednačio je Jean-Philippe Pare.

Sljedeću utakmicu Medveščak igra u utorak kod Villacha.