Skijanje, spust Wengen

Wengen: Natko i Ivica solidni na treningu spusta

Hrvatski reprezentativci ostvarili su dobre rezultate na prvom treningu spusta u švicarskom Wengenu, poprištu triju natjecanja sljedećeg vikenda u Svjetskom kupu.

Najbrži je bio Švicarac Didier Cuche, koji je gotovo 4.5 kilometra dugu stazu Lauberhorn svladao za dvije minute, 33 sekunde i 51 stotinku. Devet stotinki sporiji od njega bio je Talijan Werner Heel, a na diobi trećeg mjesta našli su se Švicarac Carlo Janka i Austrijanac Georg Streitberger, obojica sa za ostatkom od 28 stotinki za Cucheom.

Natko Zrnčić-Dim zauzeo je 16. mjesto, i to sa startnim brojem 62. Bio je za sekudnu i 79 stotinki sporiji od Cuchea. Ivica Kostelić bio je 20. sa dvije sekunde i 11 stotinki sporijim vremenom, dok je Ivan Ratkić, sa startnim brojem 80, bio 60. (+ 7.62 u odnosu na najbržeg).

Od petka do nedjelje najbolje skijaše svijeta u Wengenu očekuje trodnevni program natjecanja. Superkombinacija u petak, spust u subotu i slalom u nedjelju.