Košarka, Ruska superliga

Popović zabio 15 u pobjedi UNIKS-a

Jenisej – UNIKS 73-82

U subotu su odigrane dvije utakmice u ruskom košarkaškom prvenstvu. Hrvatski košarkaši upisali su pobjede i solidne vlastite nastupe.

Vodeći CSKA svladao je kao domaćin moskovski Dinamo 77-53, a Zoran Planinić je u momčadi CSKA odigrao 16 minuta i postigao 9 koševa. Šutirao je 3-5 iz igre (1-2 za tricu) i 2-2 iz slobodnih bacanja, a imao je i 4 asistencije, te dva skoka. CSKA je ostvario 12. pobjedu u 13. nastupu.

UNIKS iz Kazana slavio je gostujuću pobjedu kod Jeniseja 82-73. Odličan je u UNIKS-u bio hrvatski reprezentativni centar Krešimir Lončar sa 16 koševa (7-13 iz igre) i 9 skokova u samo 24 minute igre. Marko Popović je u 35 minuta na parketu pogodio 3 trice iz čak 10 pokušaja, a dojam su popravile 3 asistencije i oba pogođena šuta za dva poena. Ukupno je postigao 15 koševa.

UNIKS je treći na ljestvici s 8 pobjeda i pet poraza. Ispred je Himki s omjerom 9-3.