Košarka, ACB liga

Odlični Banić odveo Bilbao do pobjede

Bilbao Basket – Lagun Aro 88-62

U nedjelju je odigrano šest utakmica 23. kola španjolskog prvenstva. Najbolju partiju od hrvatskih košarkaša pružio je Marko Banić u domaćoj pobjedi svog Bilbao Basketa protiv Lagun Ara 88-62.

Banić je u 25 minuta igre prikupio 14 poena i čak 12 skokova, od čega pet napadačkih. Šutirao je 6-8 za dva poena, 0-1 za tricu i 2-3 iz slobodnih bacanja. Damir Markota odigrao je nepunih 19 minuta i postigao 5 koševa uz dva skoka i dvije asistencije. Bila je to 8. pobjeda Bilbao Basketa ove sezone u ACB ligi, a Banićeva i Markotina momčad zauzima 14. mjesto na ljestvici.

Na pretposljednjem, 17. mjestu je Xacobeo Blu:Sens, koji je kao domaćin uvjerljivo pobijedio Manresu 80-57. Drago Pašalić bio je najbolji igrač domaće momčadi, iako je odigrao samo 19 minuta. Postigao je 16 koševa uz samo jedan promašaj! Za dva poena je gađao 5-5, za tricu 2-3, a imao je i dva skoka.

Gran Canaria je na svom parketu pobijedila Caju Laboral 86-85. Kod gostiju je hrvatski centar Stanko Barać upisao 7 koševa (3-5 iz igre, 1-1 slobodna bacanja) i 5 skokova u 20 minuta igre. Najefikasniji u Caji Laboral bio je bosanski reprezentativac Mirza Teletović s 22 koša i četiri pogođene trice iz 8 pokušaja.

Vodeća Barcelona slavila je u gostima kod Cajasola 71-64 uz 18 koševa Navarra. S obzirom na poraz Caje Laboral, Barça je učvrstila svoju poziciju broj 1 s omjerom 21-2. Caja Laboral sada ima dvije pobjede manje, a madridski Real je treći s 18 pobjeda i 5 poraza.

ACB liga, 23. kolo:

Cajasol – Barcelona 64-71

Estudiantes – Valladolid 89-86 (produžetak)

Gran Canaria – Caja Laboral 86-85

Murcia – Unicaja 74-89

Xacobeo Blu:Sens – Manresa 80-57

Redoslijed: 1. Barcelona 21-2, 2. Caja Laboral 19-4, 3. Real Madrid 18-5, 4. Valencia 15-8, 5. Cajasol 13-10…