Košarka, TBL liga

Nova odlična partija Tomislava Ružića

Košarkaši Fenerbahçea, koje s klupe vodi hrvatski stručnjak Neven Spahija, zadržali su niz nepobjedivosti i nakon sedmog kola turskog prvenstva.

U njemu su, u utakmici igranoj u subotu, slavili protiv Olina 75-63. Hrvati na parketu nisu se napadački istaknuli. Tako je Roko Leni Ukić, odigravši 23 minute ubacio četiri poena (put 2-3) i imao dvije asistencije, dok je Marko Tomas u 21 minuti na parketu također uputio samo tri lopte iz igre. Sve su bile pokušaj za tricu, a uz jednu pogođenu imao je i šut 3-4 s linije slobodnih bacanja za učinak od šest poena i šest skokova.

Najučinkovitiji Hrvat dana bio je Tomislav Ružić, no za razliku od Ukića i Tomasa, njegov učinak nije koristio sastavu Tofaşa da stigne do pobjede. Ubacio je Ružić 16 koševa (3-5 dvica, 2-3 trica, 4-4 slobodna bacanja) i uhvatio osam lopti pod obručima u 79-68 gostujućem porazu kod Banvita. Odigrao je 32 minute.

Dodajmo ovome i prvu pobjedu Beşiktaşa s Allenom Iversonom u sastavu. Ostvarena je ona protiv Trabzonspora, a nekad najbolji strijelac NBA lige, u slavljeničkih 94-85 ugradio je 14 poena i osam asistencija. Tricu nije pokušavao pogoditi, za dvicu je gađao 5-9, a sa crte bacanja 4-6 u 29 minuta provedenih u igri.

TBL liga, 7. kolo, subota:

Fenerbahçe - Olin 75-63

Beşiktaş - Trabzonspor 94-85

Oyak - Antalya 67-76

Aliağa - Pinar 84-82

Banvit - Tofaş 79-68

Redoslijed: 1. Fenerbahçe 7-0, 2. Banvit 6-1, 3. Antalya 6-1, 4. Galatasaray 5-2...