Nogomet, Primera

Primera: Atletico bolji od Vilarreala

Madridski Atletico pobijedio je na svom Vicente Calderonu momčad Villarreala 3-1 u posljednjoj subotnjoj utakmici 27. kola španjolskog nogometnog prvenstva.

Pogotke za domaću momčad postigli su trojica njihovih najboljih strijelaca: Jose Antonio Reyes (5. gol u Primeri ove sezone) u 5. minuti, Sergio Agüero (9.) u 68. i Diego Forlan (8.) u 72. minuti. Za ''žutu podmornicu'' strijelac je bio Giuseppe Rossi u 34. minuti. Njemu je to bio 14. ovosezonski prvenstveni pogodak.

Villarreal je i ovim nastupom potvrdio da nije u dobroj formi. Momčad je u zadnjih šest kola ostvarila samo jednu pobjedu u prvenstvu, u prošlom kolu kod kuće protiv Herculesa s 1-0.

Budući da je ranije u subotu Valencia slavila u gostima kod Mallorce s 2-1, sada Valencia na trećem mjestu opet ima četiri boda više od Villarreala. Treće mjesto na kraju sezone vodi izravno u Ligi prvaka, a četvrto u kvalifikacije.