Košarka, PBL Liga

Prva Popovićeva utakmica bez koša

Domaćom pobjedom nad drugoplasiranim Lokomotivom iz Kubanja košarkaši UNIKS-a iz Kazana učvrstili su prvo mjesto na ljestvici ruskog prvenstva.

Do 13. pobjede u 17. utakmici domaći su košarkaši došli furioznom igrom u prvom poluvremenu, koje su završili vodstvom 47-29. Nakon prve četvrtine vodili su 26-9.

Zanimljivo je da je tatarstanski sastav došao do pobjede bez gotovo ikakva učinka ponajboljeg igrača, hrvatskog reprezentativca Marka Popovića. Prvi put ove sezone 28-godišnji bek nije ubacio niti koša u utakmici svoje momčadi. Na parketu je proveo 28.5 minuta. Iz igre je gađao 0-6 (0-4 za tricu). Kad je vidio da mu ne ide, okrenuo se razigravanju suigrača pa je podijelio sedam asistencija, najviše ove sezone, čemu je dodao dva skoka, jednu osvojenu ali i pet izgubljenih lopti. Prvi je put tako ove sezone ostvario negativni vrijednosni indeks (-2).

Slabije Popovićevo izdanje u potpunosti je nadoknadio fantastični Poljak Maciej Lampe, koji je Lokomotivu zabio 29 koševa uz 15 skokova i četiri blokade.

Uvjerljivu su pobjedu (90-54) kod Triumfa slavili košarkaši Himkija. Krešimir Lončar u pobjedničkoj je momčadi ubacio 11 koševa (5-7 šut iz igre) uz šest skokova za 16.5 minuta na parketu, dok je Zoran Planinić za 21.5 minutu ubacio četiri koša (2-3 šut iz igre) uz četiri asistencije i dva skoka.

PBL liga, subota:

Nižnij Novgorod - Spartak SP 75-72

CSKA - Krasnje Krilja 89-81, produžetak

Triumf - Himki 54-90

UNIKS - Lokomotiv K. 69-62

Dinamo M. - Jenisej 76-88

Redoslijed: 1. UNIKS 13-4, 2. Lokomotiv K. 12-6, 3. CSKA 12-6, 4. Himki 11-7, 5. Spartak SP 11...