Nogomet, 1. Bundesliga

Kicker: Lakić fair-play igrač 33. bundesligaškog kola

Njemački sportski magazin Kicker proglasio je Srđana Lakića, hrvatskog napadača Kaiserslauterna, igračem koji se istaknuo fair-play igrom u 33. bundesligaškom kolu.

U 2-1 pobjedi svojeg aktualnog kluba protiv Wolfsburga kojem će se priključiti krajem sezone, hrvatski nogometaš postigao je gol u 25. minuti kojim je poravnao rezultat na 1-1 nakon što je Mario Mandžukić domaćine doveo u vodstvo u šestoj minuti. Strijelac gola vrijednog tri boda bio je Amedick.

No, ono zbog čega je Lakić proglašen za fair-play igrača kola jest sljedeći podatak. Kicker je izbrojao da se hrvatski nogometaš tijekom utakmice našao u 35 duela u kojima nije napravio prekršaj.

Lakić je prvi Hrvat u dosadašnjem dijelu njemačkog nogometnog prvenstva kojega je Kicker proglasio fair-play igračem kola.