Španjolska nogometna reprezentacija

Borja debitirao za "furiju", Torres dostigao Morientesa

Borja debitirao za

Za veznog nogometaša Villarreala Borju Valera (26) prijateljski susret protiv SAD-a u Foxboroughu bio je debitantski u dresu španjolske reprezentacije

Valero je dobio priliku u drugom poluvremenu zamijenivši Davida Silvu i tako je postao ukupno 720. različiti igrač koji je branio boje španjolske reprezentacije kroz povijest, piše Marca.

Također, Valero je ukupno 18. igrač koji je upisao svoj prvijenac za Španjolsku pod vodstvom izbornika Vicentea del Bosquea, nakon Iraole, Capela, Bojana, Llorentea, Piquéa, Mate, Busquetsa, Pabla Hernándeza, Diega Lópeza, Monreala, Negreda, Jesúsa Navasa, Javija Martíneza, Pedra, Víctora Valdésa, Bruna i Aduriza.

Dodajmo da je napadač Chelseaja Fernando Torres postignutim golom protiv SAD-a (za konačnih 4-0 u 73. minuti) izjednačio Fernanda Morientesa na četvrtom mjestu ljestvice najboljih strijelaca "furije". Obojica sada imaju po 27 postignutih golova. Ujedno je tim golom "El Nino" prekinuto golgeterski post za nacionalnu vrstu koji je trajao od 3. rujna 2010. godine.