Nogomet, UEFA Europa Liga

Europa liga, skupine J, K i L: Schalke teško do tri boda

Nizozemski stručnjak Huub Stevens svoj je drugi mandat na klupi Schalkea započeo pobjedom protiv Maccabija iz Haife (3-1) u 2. kolu skupine J Europa lige.

Nije Schalke na svojoj Veltins Areni lako došao do trijumfa iako je igrao u najjačem sastavu. Christian Fuchs je, istina već u sedmoj minuti donio prednost domaćinu, ali u 34. je minuti izjednačio Idan Vered. Taj se rezultat održao sve do 65. minute kada je Fuchs svojim drugim golom vratio Schalkeu vodstvo. Pobjedu je u 82. minuti potvrdio Jose Manuel Jurado. U obrani poraženog sastava svih je 90 minuta odradio naš Jurica Buljat.

U drugom okršaju ove skupine ciparski AEK iz Larnace je kod kuće odigrao neodlučeno (1-1) protiv bukureštanske Steaue.

Twente je u skupini K s 4-1 deklasirao poljsku Wislu, a prvo je ime utakmice s dva pogotka bio austrijski napadač Marc Janko. Mladog hrvatskog reprezentativca Darija Vujičevića nije bilo u kadru nizozemskog doprvaka. Fulham je u istoj skupini u gostima svladao danski Odense s 2-0, a dvostruki je strijelac bio Andrew Johnson.

Austrijski Sturm u završnim je minutama napravio preokret i došao do pobjede u gostima kod atenskog AEK-a (2-1) u skupini L. Grci su vodili od 51. minute nakon autogola Joachima Standfesta, da bi Thomas Burgstaller i Mario Haas u 87., odnosno 90. minuti osigurali sva tri boda momčadi iz Graza. Svih 90 minuta je vrata Sturma branio Silvije Čavlina, a u napadu je igrao Darko Bodul.

Anderlecht je jedina momčad u skupini L s maksimalnim brojem bodova. Klub iz Bruxellesa je slavio na gostovanju u Moskvi, pobijedivši Lokomotiv s 2-0.