Košarka, Euroliga

Popović među boljima u teškom porazu Žalgirisa

Košarkaši Panathinaikosa, aktualnog prvaka Europe, uvjerljivo su u Kaunasu svladali litavski Žalgiris sa 94-59 u ogledu 8. kola B skupine Eurolige.

U ogledu u kojem je jedan od trojice sudaca bio naš Sreten Radović, gosti su utakmicu prelomili u drugoj četvrtini, koju su dobili rezultatm 26-5.

Naš Marko Popović bio je jedan od boljih u domaćoj momčadi. Odigrao je 30 minuta, te je s 14 koševa bio drugi najbolji strijelac Žalgirisa, iza Sonnyja Weemsa koji je postigao 16 poena.

Popović je gađao 1-2 za dva poena, 2-6 za trice i 6-6 slobodna bacanja. Dodao je tri asistencije i jednu izgubljenu loptu.

Goste su sa po 17 koševa predvodili Nick Calathes i Steven Smith.

Podsjećamo, ranije je u ovoj skupini CSKA u Moskvi pobijedio naš Zagreb sa 87-74.

CSKA predvodi skupinu sa svih 8 pobjeda ispred Panathinaikosa koji ima dvije manje. Žalgiris i Zagreb su na začelju s omjerom 2-6.

Anadolu Efes je u C skupini pobijedio Emporio Armani Milan sa 84-70, čime je došao do pete pobjede, a talijanskoj momčadi nanio šesti poraz.

Naš Stanko Barać je u 14 minuta igre u domaćem sastavu ubacio 4 poena (2-5 iz igre) uz 2 skoka. Najefikasniji kod Enadolu Efesa bio je Sinan Guler s 14 koševa, a kod gostiju Malik Hairston sa 17.

Euroliga, 8. kolo, B skupina:

CSKA - Zagreb 87-74

Žalgiris - Panathinaikos 59-94

Redoslijed: 1. CSKA 8-0, 2. Panathinaikos 6-2, 3. Unicaja 3-4 (-1), 4. Brose Baskets 2-5 (-1), 5. Žalgiris 2-6, 6. Zagreb 2-6

C skupina:

Anadolu Efes - Emporio Armani Milan 84-70

Redoslijed: 1. Real Madrid 5-2 (-1), 2. Maccabi 5-2 (-1), 3. Anadolu Efes 5-3, 4. Partizan 4-3 (-19, 5. Emporio Armani Milan 2-6, 6. Belgacom Spirou 1-6 (-1)