FA Kup

FA kup: 'Hat-trick' Walcotta za peticu Arsenala u Southamptonu

U posljednjoj utakmici subotnjeg programa 4. kruga engleskog FA kupa nogometaši Arsenala su s uvjerljivih 5-0 slavili na gostovanju kod Southamptona.

Već nakon 35 minuta 'topnici' su imali tri gola prednosti zahvaljujući pogocima Wellbecka (15, 22) i Walcotta (35). U drugom dijelu je Theo Walcott kompletirao 'hat-trick' s još dva gola (69, 84), oba na dodavanje Alexisa Sancheza koji je ušao u igru u 65. minuti.

Ipak, iznenađenja u subotu nije nedostajalo. Drugoligaš Wolverhampton je kao gost izbacio Liverpool sa 2-1, a Tottenham je jedva izbjegao istu sudbinu protiv četvrtoligaša Wycombea koji je vodio 2-0 i 3-2, ali su 'Spursi' duboko u sudačkoj nadoknadi uspjeli doći do pobjede 4-3.

Junak preokreta bio je korejski napadač Heung-Min Son koji je u 60. minuti postigao prvi, a u 97. minuti i četvrti, odnosno pobjednički Tottenhamov pogodak. Janssen je u 64. minuti realizirao kazneni udarac za 2-2, a Dele Alli u 89. minuti izjednačio na 3-3. Gosti su do vodstva od 2-0 stigli pogocima Hayesa u 23. i 36. minuti iz kaznenog udarca, a Thompson je u 83. minuti pogodio za 3-2.

Na veliku žalost navijača Wycombea, ni tri pogotka na White Hart Laneu nisu bila dovoljna za plasman njihova kluba u sljedeće kolo ili barem ponovljenu utakmicu u kojoj bi Wycombe bio domaćin.

Prošlogodišnji finalist Crystal Palace, koji je tek u produžetku izgubio borbu za trofej od Manchester Uniteda, ove godine neće vidjeti Wembley. Već u 4. kolu ždrijeb ih je poslao na Manchester City, a 'građani' su kao gosti slavili sa 3-0 pogocima Sterlinga (43), Sanea (71) i Yaye Tourea (90+2).

Chelsea je bez ikakvih problema s uvjerljivih 4-0 na Stamford Bridgeu svladao drugoligaški Brentford. Strijelci su bili Willian (14), Pedro (21), Ivanović (69) i Batshuayi (81) iz kaznenog udarca.

Iznenađujuće lako do pobjede je stigao trećeligaš Oxford koji je na svom stadionu s 3-0 pobijedio dojučerašnjeg premierligaša Newcastle, a sva tri pogotka pala su u drugom poluvremenu. Strijelci su bili Hemmings (46), Nelson (79) i Martinez (87).