Tenis

Australian Open, kvalifikacije: Stop za Veića!

Jedini hrvatski predstavnik u kvalifikacijama za prvi teniski Grand Slam turnir sezone, Antonio Veić, zapeo je na drugoj prepreci. Bolji od njega u tri seta bio je Talijan Matteo Viola.

Veić je ponovio sličan scenarij kao iz 1. kola, ali je ovog puta kazna zasluženo stigla. Naime, imao je naš tenisač 7-6(1) i 5-5 u drugom setu, ali više od svega imao je i igru koja Talijanu ni najmanje nije odgovarala. Kod spomenutog rezultata (5-5) naš tenisač gubi svoj početni udarac, Talijan zadržava svoj i meč ide u treći set.

Veić nije pronalazio načina kako da oduzme servis Violi u odlučujućem setu, pa je zato to ovaj učinio umjesto njega. Talijan, uz malo poteškoća, privodi meč ka svome kraju rezultatom 6-4.

Iako je imao čak 15 prilika za obrat Veić je uspio realizirati svega tri. Napravio je hrvatski tenisač u gotovo tri sata igre čak 49 neforsiranih pogrešaka. Talijan ih je imao čak i više (53), ali ih je očito bolje rasporedio tokom meča.