Mali nogomet

Benkovačka malonogometna liga: Raštević dvanaest kola bez poraza

Nakon završetka Liga kupa grada Benkovca, nastavljena je Benkovačka malonogometna liga. Odigrane su četiri utakmice jer je odgođena utakmica između Sv. Martina i Lisičića zbog odlaska ekipe Sv. Martina na malonogometni turnir u Bjelovar.

12. kolo obilježili su igrači Benkovačkog Sela koji su priredili pravu golijadu fenjerašu Vukšiću, gdje su im napunili mrežu sa čak 10 golova i time ih još više prikovali na dno ljestvice.

Ljepoticu i derbi kola odigrali su Vrana i Rodaljice, gdje je Vrana do sredine prvog poluvremena imala rezultat od 3-0. Međutim, na kraju utakmice ekipa rodaljice je preokrenula rezultat i pobijedila sa 4-3. U prvih 12 minuta utakmice Vrana je krenula silovito, te su u sjajnim akcijama Šarić, Knežević i Đodan doveli Vranu u rano vodstvo od 3-0. Ali Rodaljice se bude, uzvraćaju žestoko i eksprsno preko Mijića i Čirjaka smanjuju na 3-2. U drugom poluvrmenu vidjeli smo pravi preporod ekipe Rodaljice, koja do sredine drugog poluvremena dominira i stvara bezbroj šansi. Plod takve igre dogodio se kada su sjajnom akcijom Hrvoje Nimčević i Vuksan-Ćusa izigrali obranu Vrane, te Vuksan-Ćusa izjednačava rezultat na 3-3. Rodaljice i dalje drže žestoki ritam, stvaraju puno šansi, te u jednoj polukontri iskusni Marin Miletić nalazi Čirjaka koji okružen dvojicom igrača Vrane pogađa za konačnih 4-3 za Rodaljice.

Drugi derbi odigrali su viceprvak lige, LTH metalni lijev i Smilčić, gdje se rezultat izmjenično mjenjao sa mnogo šansi na obje strane. LTH je od početka krenuo otvoreno i žestoko, te je već u 3. minuti utakmice sjajnom akcijom Ivo Kvesić uposlio najboljeg strijelca lige Denisa Jelića za 1-0. Smilčić također igra odlično, stvara šanse i u 8. minuti Štrkalj izjednačava na 1-1 pa se s tim rezultatom odlazi na odmor. Početkom drugog poluvremena obje ekipe redaju mnogo šansi, gledatelji uživaju u sjajnim potezima. Nakon jedne velike greške obrane Smilčića, iza leđa obrane našao se usamljeni Pejić i neometen pogađa za 2-1, ali nakon par minuta iskusni majstor Luka Marinović driblingom se oslobađa dvojice igrača LTH-a, snažno je udario i pogodi same rašlje nemoćnog Stojčevića, te je doživio prave ovacije pune dvorane za svoj eurogol.