Košarka, Euroliga

Euroliga: Popović solidan u pobjedi Žalgirisa u Milanu

Marko Popović postigao je 14 koševa u pobjedi Žalgirisa u Milanu kod Emporio Armanija 67-65 u 9. kolu C skupine Eurolige.

Žalgiris je napravio veliki posao za sebe u borbi za prvo mjesto u skupini, koje će sigurno osvojiti ako u zadnjem kolu kod kuće svlada Anadolu Efesa, ali i za Tabakovu Caju Laboral, koja je ranije slavila u gostima kod Anadolu Efesa 91-76. Naime, sada i Caja Laboral i EA Milano imaju omjer pobjeda i poraza 3-6, ali španjolska momčad ima 2-0 u međusobnim ogledima i sigurno će u Top 16 ako u zadnjem kolu kod kuće svlada našu Cedevitu, koja je posljednja s omjerom 2-7.

Marko Popović je u Žalgirisu odigrao 28 i po minuta, te je gađao 3-4 za dva poena, 1-5 trice i 5-5 slobodna bacanja za spomenutih 14 koševa. Dodao je jedan skok i dvije asistencije, ali i četiri izgubljene lopte. Najefikasniji kod pobjedničke momčadi bio je Paulius Jankunas sa 16 koševa, a kod domaćina Keith Langford s 20. Naš Rok Stipčević odigrao je u talijanskoj momčadi 11 minuta i ubacio jednu tricu iz tri pokušaja. Imao je jedan skok i dvije izgubljene lopte.

U skupini A, Panathinaikos je kod kuće svladao Fenerbahçe sa 69-55. Obje momčadi će nastupiti u drugom krugu.

Kod domaćina je najefikasniji bio Andy Panko sa 15 koševa, dok je naš Roko Ukić u 22 minute igre postigao 4 koša (2-5 dva poena, 0-1 trice) uz jedan skok. Kod gostiju je najbolji strijelac bio Romain Sato s 20 koševa, a drugi hrvatski reprezentativac na parketu Bojan Bogdanović je u 23 minute igre postigao 6 koševa, ali uz vrlo loš šut. Gađao je 2-7 dvice i 0-4 trice, te 2-2 slobodna bacanja. Dodao je dva skoka i dvije asistencije.

U toj skupini je Olimpija u Stožicama svladala Himki sa 74-72 i razveselila domaće navijače kojima je to bila zadnja utakmica ove sezone koju su gledali, jer Ljubljančani usprkos pobjedi s omjerom 3-6 ne mogu do drugog kruga. Himki je na nevjerojatan način ispustio pobjedu, jer je u završnici vodio sa 70-65. No, neoprezni gosti dopustili su domaćinu preokret u samoj završnici, a Klemen Prelepič, najbolji strijelac domaćina sa 16 koševa, ubacio je tricu sa sirenom za pobjedu domaćina. U Himkiju, koji je još ranije osigurao završnicu, nije nastupio naš Zoran Planinić, dok je drugi hrvatski košarkaš Krešimir Lončar u 11 minuta igre ostao bez pokušaja prema košu. Upisao je dva skoka, po jednu blokadu i osvojenu loptu, ali i čak pet izgubljenih, najviše na utakmici. Najefikasniji u Himkiju bio je Paul Davis s 20 koševa.

Pobjedu bez velikog značaja upisao je i Chalon, koji je kao domaćin svladao Montepaschi Sienu 108-103 u produžetku, čime je zaustavio seriju momčadi iz Siene, koja je prije ove utakmice imala pet uzastopnih pobjeda. Mogla je dobiti i ovu utakmicu, ali je Tomas Ress u zadnjoj sekundi osnovnog dijela ogleda promašio tricu iz desnog kuta.

Momčad Chalona, koja neće igrati u Top 16 fazi, predvodio je Blake Schilb s 28 koševa, dok je kod gostiju, koji su na omjeru 5-4 i nastavljaju natjecanje među 16 najboljih, tradicionalno najbolji bio Bobby Brown s 26 koševa i čak 10 asistencija.

Euroliga, 9. kolo, Skupina A:

Union Olimpija - Himki 74-72

Panathinaikos - Fenerbahçe 69-55

Redoslijed: 1. Panathinaikos 6-3, 2. Real Madrid 6-3, 3. Himki 5-4, 4. Fenerbahçe 4-5, 5. Union Olimpija 3-6, 6. Cantu 3-6

Skupina B:

Chalon - Montepaschi 108 - 103 u produžetku

Redoslijed: 1. Maccabi Tel Avib 7-2, 2. Unicaja 7-2, 3. Montepaschi 5-4, 4. Alba Berlin 4-5, 5. Chalon 3-6, 6. Prokom 1-8

Skupina C:

Anadolu Efes - Caja Laboral 76-91

EA Milano - Žalgiris 65-67

Redoslijed. 1. Žagiris 7-2, 2. Olympicos 7-2, 3. Anadolu Efes 5-4, 4. Caja Laboral 3-6, 5. AE Milano 3-6, 6. Cedevita 2-7

Skupina D:

Lietuvos Rytas - Brose Baskets 67-62

Redoslijed: 1. Barcelona 9-0, 2. CSKA 8-1, 3. Beşiktaş 4-5, 4. Brose Baskets 2-7, 5. Lietuvos Rytas 2-7, 6. Partizan 2-7