Tenis

ATP Miami: Dodig bez četvrtfinala parova

Hrvatski tenisač Ivan Dodig nije se uspio plasirati u četvrtfinale parova na ATP turniru iz serije Masters 1000 koji se ovoga tjedna igra u vrućem i sparnom Miamiju.

Dodig je sa svojim brazilskim partnerom Marcelom Melom poražen sa 7-5, 6-4 od švedsko-srbijanske kombinacije Robert Lindstedt / Nenad Zimonjić nakon svega 65 minuta igre.

U meču u kojem su obje kombinacije imale stopostotnu iskorištenost break-lopti, uspješnija je bila švedsko-srbijanska koja je u tri navrata oduzimala početni udarac Dodigu i Melu, oba puta u najgorem trenutku seta, odnosno meča.

U prvom setu Lindstedt i Zimonjić breaknuli su Dodiga i Mela kod rezultat 6-5, čime su ujedno osvojili prvi set, a isto su ponovili i u drugoj dionici kod rezultata 5-4.

U konačnici je švedsko-srbijanska kombinacija osvojila osam poena više od "naše" (60-52).